Більшість українців не вважають Росію цілком європейською країною

Згідно з дослідженням, проведеним компанією Research&Branding Group ,у громадській думці 46% українців Росія не сприймається цілковито європейською країною, а швидше виступає як частина особливої євразійської цивілізації. Найбільше число респондентів (63%), які згодні із цим судженням, проживає на Заході України.

Більш як третина українців (36%) дотримуються думки, що Росія – частина Європи. Таке сприйняття Росії більшою мірою властиве жителям Центральної України (41%).

Більшість населення України дотримується думки, що на сьогодні Росія – сильна держава, більше із цим згодні жителі Південного Сходу, аніж жителі Заходу України.

Кожен другий житель України, вважає, що наша країна в цілому зможе проіснувати без Росії, а дві третини вважають, що Росія може проіснувати без України.

У громадській думці половини жителів України переважає думка, що в Росії до українців ставляться в цілому добре, тоді як чверть українців вважають, що до них у Росії ставляться погано і кожен п’ятий респондент в Україні вважає, що ставлення до українців у Росії нейтральне і байдуже.

Практично у кожного другого українця в Росії є родичі, а у кожного третього – друзі або хороші знайомі.

Більшість українців після 1991 року жодного разу не відвідували Росію. Основні цілі, заради яких українці хотіли б відвідати Росію, – це поїздки у гості до рідних і туристичні поїздки.

Близько половини українців виявляє повагу до успіхів російських спортсменів на міжнародних змаганнях.

Опитування проводилося у період з 27 жовтня по 7 листопада 2011 року в 24-х областях України й АР Крим.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа