VI З’їзд Союзу українців Підляшшя

У музеї «Загорода» в Козликах над Нарвою 23 червня пройшов VI загальний З’їзд Союзу українців Підляшшя.

Його учасники обрали нові керівні органи головної організації підляських українців, а також обговорили нинішній стан справ та перспективи діяльності. Замість доктора Андрія Артем’юка головою організації став доктор Мирослав Степанюк, голова товариства «Спадщина Підляшшя», колишній директор Біловезького національного парку, один із засновників Союзу українців Підляшшя. Він багато років реалізовує проекти, присвячені охороні довкілля та збереженню матеріальної і духовної спадщини регіону. Попередник Мирослава Степанюка, доктор Андрій Артем’юк, упродовж трьох каденцій був головою організації.

LL_Zjizd_Mirko2-480x360

LL_Zjizd3-480x360

Окрім голови, під час З’їзду учасники обрали 15 членів Головної ради, а також Головну управу та Контрольну комісію. У керівних органах Союзу залишилися люди, що багато років займаються розвитком української культури Підляшшя. Заступниками голови стали Марія Рижик і доктор Андрій Арем’юк, секретаркою  — Людмила Лабович, скрабником  — Аґнєшка Тишкевич. Членами Головної управи стали також Лука Бадовець і Мирослав Бужинський.

LL_Zjizd4-480x360

LL_Zjizd2-480x360

Під час дискусії члени Союзу українців Підляшшя звернули увагу на досягнення організації, що переважно пов’язані з розвитком культурно-освітньої діяльності. Прикладами можуть слугувати масштабні заходи і навчання української мови у садках та школах. Також учасники дискусії говорили про необхідність розширювати активність, залучати більше людей до роботи на користь української громади регіону, а також про реалізацію нових проектів, до яких можна було би залучити молодь і які були би для неї корисними.

LL_Zjizd5-480x360

LL_Zjizd6-480x360

Фото  — Людмила Лабович

Джерело – Наше Слово, Варшава

Опубліковано Українці в світі.