Українці Австралії ініціюють прийняття в країні закону Магнітського

suoa-logo

Союз Українських організацій в Австралії (AFUO) закликає уряд Австралії приєднатися до міжнародної спільноти у покаранні порушників прав людини шляхом запровадження закону Магнітського та введення санкцій.

Сергій Магнітський був російським адвокатом, відповідальним за розкриття найбільшого податкового шахрайства в історії Росії, за що був ув’язнений без винесення вироку суду, підданий тортурам і помер у 2009 році.

На його пам’ять США та сім інших держав ухвалили Закон Магнітського, метою якого є покарання порушників прав людини у всьому світі та запобігання використанню незаконно отриманих коштів за кордоном.

Співголова AFUO Стефан Романів зустрівся з представниками Міністерства закордонних справ і торгівлі Австралії та звернувся до міністра закордонних справ Маріси Пейн щодо цього та інших питань, що стосуються України.

AFUO та Австралійський інститут українських справ підготували для уряду Австралії звіт про останній новий орган, створений AFUO, який зосереджується на проблемі Магнітського.

У листі AFUO про Закон Магнітського зазначається: «AFUO підтримує парламентський підкомітет з прав людини Спільного постійного комітету у закордонних справах, обороні та торгівлі щодо прийняття провідного світового закону щодо застосування цілеспрямованих санкцій до винних у серйозних порушеннях прав людини та корупції, узгодженого з міжнародним законодавством Магнітського, яке існує в ряді країн”.

Як зазначив голова Підкомітету, честь Кевін Ендрюс у своєму звіті, цілеспрямовані санкції за стилем закону Магнітського приведуть Австралію до глобального руху, що прагне обмежити можливості для тих, хто порушує права людини, корумпованих чиновників та бенефіціарів, що користуються доходами від своїх зловживань.

“У звіті зазначається, що ці рекомендації дозволять Австралії посилити свою відданість захисту прав людини у всьому світі. У рекомендаціях звіту передбачається, що Австралія впроваджує провідну у світі версію законодавства Магнітського”.

Опубліковано Українці в світі.