Третій Міжнародний Шевченківський флешмоб з Москви

shewchenko

У 2019 р. з нагоди 205-ї річниці від дня народження Т. Шевченка Рада українських громадських організацій Москви (РУГОМ) започаткувала Міжнародний Шевченківський флешмоб. Проведення флешмобу показало велику зацікавленість українців Росії в подібних культурологічних акціях, спрямованих на розвиток, пропаганду української культури, поширення української мови, розвиток українського світового руху. Було вирішено зробити Шевченківський флешмоб щорічним.

РУГОМ ухвалила:

  1. З нагоди 207-ї річниці від дня народження Т. Шевченка провести третій Міжнародний Шевченківський флешмоб у 2020 р. в період 20.02.2020-25.03.2020.
  2. Створити організаційний комітет по проведенню флешмобу з метою:
  3. забезпечення інформаційної підтримки флеш-мобу;
  4. відбір творчих робіт;
  5. відзначення учасників флешмобу;
  6. поширення і популяризація кращих творчих робіт.

Голова оргкомітету

Заступник голови РУГОМ

Віце-президент Фонду ім. І. С. Козловського

Заслужений артист України                                   (Р. Брагар-Кадіров)

Додаток

Витяг з ПОЛОЖЕННЯ

про Міжнародний Шевченківський флешмоб

Форма участі у флешмобі:

Надсилаються електронною поштою відеокліпи виступів художніх колективів, окремих виконавців, літературно-музичних, пісенних композицій, есе, малюнків, вишивок, творів народних промислів, фотоетюди, авторські презентації книг, літературних публікацій (поезія, проза, літературознавство), присвячених Шевченківській тематиці.

Для учасників із регіонів Російської Федерації – краєзнавців, бібліотекарів, бібліофілів, читачів, які побажають долучитися до флешмобу, передбачена нова пошукова ділянка  участі: «Поповнюємо російську Шевченкіану». Йдеться про цілеспрямоване виявлення нових книжкових та інших видань з творами місцевих авторів, публікацій про Т. Шевченка у місцевій пресі, картин, малюнків, скульптур  на шевченківські теми у колекціях місцевих музеїв та архівів, діючих митців (надсилати анотацію-повідомлення з посиланнями на джерела, фото віднайдених матеріалів).

Учасники:

У флешмобі беруть участь шанувальники і симпатики України, української культури, представники української діаспори світу без обмеження віку.

Порядок проведення:

Прийом робіт триває від 20 лютого до 24 березня 2021 р.

Тривалість відеокліпу – до 10 хвилин.

Роботи приймаються за адресами:

  • музичні, пісенні композиції, твори народних промислів, вишивки, малюнки – olga_lux@mail.ru;
  • фотоетюди, есе, авторські презентації книг, літературних публікацій (поезія, проза, літературознавство), анотації-повідомлення – vitkrik@yandex.ru,  avisen40@googlemail.com

Фінальний етап:

Розгляд надісланих робіт відбудеться після 25 березня 2021 р.

Учасники Флешмобу будуть відзначені грамотами, подарунками.

Кращі роботи будуть опубліковані на сайтах громадських організацій, в соціальних мережах.

Організаційний комітет

У 2019 р. українські організації Москви започаткували Шевченківський конкурс–флешмоб. Тоді у Шевченківському флешмобі-2019 взяли участь українські організації, окремі виконавці з різних країн. Флешмоб набув міжнародного характеру. Було вирішено зробити його щорічним.

У 2020 р. відбувся другий Міжнародний Шевченківський конкурс-флешмоб. Незважаючи на несприятливі умови, пов’язані з пандемією, флешмоб пройшов на досить високому рівні. В Шевченківському флешмобі-2020 взяли участь біля ста окремих виконавців, значна кількість художніх колективів.

Надіслані роботи розглянуло журі конкурсу.

Посольство України в Росії підтримало проведення конкурсу, привітало учасників, відзначило велику роль подібних заходів для популяризації української культури у світі, для гуртування українських громадських організацій.

У 2021 р. вирішено провести шевченківський флешмоб втретє. Запрошуємо українські організації, шанувальників української культури, симпатиків України в різних країнах до участі у флешмобі.

Прес-служба Обєднання українців Росії

20 лютого 2021 р.

Опубліковано Українці в світі.