Німці знову затримали бус заробітчан. Їх заарештовано, Mercedes Sprinter конфіскували

В Німеччині, під час вибіркового прикордонного контролю на автобані А8, неподалік від австрійсько-німецького кордону та німецького прикордонного міста Бад Райхенхаль (Bad Reichenhall – нім), німецька поліція зупинила бус Mercedes Sprinter на українських номерах (прес-реліз поліції на німецькому – тут)

bundespolizei_kontrollstelle_a8

34-річний водій мінівену під час контролю сказав, що він лише працівник, а бус належить 31-річному пасажиру. Той пред’явив поліції крім українського паспорту ще й дозвіл на проживання в Італії. Всі інші пасажири – двоє жінок та четверо чоловіків стверджували, що вони їдуть працювати. В підтвердження цього, 31-річний пасажир надав німецькій поліції трудові договори від чеської фірми. Однак жоден з 8-ми українців не мав дозволу на роботу в ЄС (чи так званої робочої візи – авт.).

До того ж, власник буса і, судячи з усього організатор поїздки, надавав поліції суперечливі пояснення щодо цілі своєї мандрівки, не міг пояснити, чи має він ліцензію на пасажирські перевезення в ЄС. Для з’ясування подробиць всіх українців тимчасово затримали і перевезли у відділок поліції в місті Фрейласінг (Freilassing – нім.). Там німцями було встановлено, що чеська влада ще тільки розглядає можливість надання українцям робочої візи, тобто остаточне рішення по доцільності трудових договорів ще не прийнято.

На основі цієї інформації шестеро заробітчан – двоє жінок і четверо чоловіків – отримали звинучення у злочині спроби незаконого перетину кордону Німеччини та були депортовані назад, у Австрію, в країну, з якої вони приїхали. Оскільки зарбітчан передали на кордоні австрійській поліції, їхня подальша доля буде депортація на Батьківщину – визначаться лише через яку саме країну ЄС, в залежності від того, де вони перетинали кордон між Україною та ЄС. А от двох інших українців – водія та власника буса – залишили під вартою в німецькій поліції. Вони, крім спроби незаконого перетину кордону, отримали ще й звинувачення у контрабанді. Порушників чекає суд. Mercedes Sprinter вже було конфісковано, як доказ по справі.

На жаль, описане вище, це не єдине затримання українських заробітчан в Німеччині минулого тижня. Згідно з поліцейським прес-релізом (німецькою див. тут) на автобані А4, що веде до німецького Дрездену (Dresden – нім.) від кордону з Польщею, зупинили для контролю польский мінібус Ford Transit. Серед пасажирів перебували і троє українців – двоє чоловіків та жінка. Вони пояснили що їдуть до Берліну оглядати визначні пам’ятки. Але не спромоглися відповісти на додаткові запитання поліції: де знаходиться готель, в якому вони будуть жити, що саме з берлінських пам’яток хочуть подивитись, для огляду яких пам’яток їм потрібна будівельна роба та взуття, що знаходились у багажі. Путався у відповідях і польський водій, який стверджував, що везе людей до Голландії.

Тож прискіпливі німці продовжили поліцейське дізнання. Через деякий час вони таки з’ясували, що хлопці та молода жіночка вже працювали два тижні у Польщі на зборі полуниці. А зараз хочуть спробувати знайти працю в Німеччині, десь на будівництві. Всіх трьох було затримано, вони вже депортовані через Польщу на Батьківщину, оскільки не мали жодних дозволів на працю в ЄС

Джерело: uhosti

Опубліковано Українці в світі.