Неоціненний внесок світлої пам’яти Анни Кісіль у розбудову СФУЖО

kisil3

«Усе, що ви робите, робіть з любов’ю, або не робіть взагалі» – ці слова належать Матері Терезі та були принципом життя і безпосередньо стосуються всієї праці, що її вклала у розвиток СФУЖО св.п. Анна Кісіль. Підтвердження цього — у важливих і пріоритетних для СФУЖО справах, що їх новообрана Голова СФУЖО п. Анна Кісіль окреслила з перших хвилин головування на ХI Конгресі СФУЖО у жовтні 2018 р. (Філадельфія, США). І не лише окреслила, але й послідовно та натхненно втілювала заплановане у життя та спонукувала до цього всіх членів федерації. Це і активна підтримка України у боротьбі з російською агресією та демократизацією і просуванням європейської і євроатлантичної інтеграції, і плекання та збереження українських національних цінностей в діаспорі та Україні, і піднесення авторитету української жінки на світовому рівні, і утвердження та захист прав українського жіноцтва.

kisil4XI Конґрес СФУЖО, Філадельфія, США, 2018

kisil5XI Конґрес СФУЖО, Філадельфія, США, 2018

kisil6Бенкет з нагоди 70-ліття СФУЖО, Торонто, березень 2019

kisil7XI Конґрес СФУЖО, Філадельфія, США, 2018

Її заклик до всіх українських жінок діаспори єднатися, передавати напрацьований досвід і спільно втілювати в життя поставлені завдання, що св. п. Анна Кісіль виголосила на Першій міжнародній асамблеї «Українка у світі: професіоналізм, активізм, традиція» з нагоди 70-ліття СФУЖО, підтримали жіночі об’єднання з усього світу. За її головування до мережі СФУЖО  приєдналися організації з 13 країн світу.

kisil8Анна Кісіль з колишньою сенаторкою Канади Рейнелл Андрейчук

unnamedАсамблея УКРАЇНКА В СВІТІ, Львів, вересень 2019

unnamedОсвячення Дзвону пам’яті на Меморіалі жертвам політичних репресій, Львів,  серпень 2019

kisil9Асамблея УКРАЇНКА В СВІТІ, Львів, вересень 2019

Пані Анна всебічно долучалася до представлення актуальних українських питань на міжнародному рівні та перед владними структурами і Главами Українських Церков в Україні, з якими вона неодноразово зустрічалася в складі делегації Проводу СКУ, де вона як Голова СФУЖО займала пост Другої заступниці Президента СКУ. Одним з пріоритетних напрямків діяльності СФУЖО вона вважала працю представниць СФУЖО при ООН, а також представлення українських питань перед урядами країн діяльності українських жіночих організацій.

sku2018Пресконференція Проводу СКУ, Київ, листопад 2018

kisil10Зустріч з Владикою С. Сусом, Торонто, березень 2020

kisil11Зустріч з Главою УГКЦ Бл. Святославом, Київ, січень 2019

kisil12Зустріч з Главою ПЦУ Бл.Епіфанієм,  Київ, січень 2019

Вона всіляко сприяла  активізації інформаційної діяльності СФУЖО, включно і сторінки в мережі фейсбук, де активно пропагується діяльність СФУЖО, а також заснуванню електронного Вісника СФУЖО та відновлення журналу «Українка в світі», ставши основним спонсором його жовтневого випуску.

Анна Кісіль також була Головою організаційного комітету величного святкування і бенкет-академії з нагоди 70-ліття СФУЖО в Торонто та натхненницею серії заходів з відзначення цього поважного ювілею. Вона активно долучилася до заснування нагороди «Берегиня українського роду» та нагородження нею ряду визначних українських жінок світу. За цей час було випущено проморолик про СФУЖО та фільм про її нинішню діяльність, які заохочують світове жіноцтво до активної громадської діяльності.

бенкетБенкет з нагоди 70-ліття СФУЖО, Торонто, березень 2019

Плідними були проведені у 2019 р. Річні наради СФУЖО та велична Перша міжнародна асамблея «Українка у світі: професіоналізм, активізм, традиція”, яка відбулася завдяки співпраці СФУЖО з Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської  політехніки, до якої Анна Кісіль вклала багало власних зусиль та де вона мала блискучі виступи.

Вона також була співініціаторкою першої пересувної виставки про 70-літню діяльність СФУЖО та її складових жіночих організацій, яка була успішно презентована зокрема перед учасницями асамблеї та в Кабінеті Міністрів України, в чому значну допомогу надав МІОК. Активно долучилася до підготовки виставки про співпрацю СФУЖО і  Національної Ради Жінок України, яка була презентована в рамках виставки «100 років історії та 20 років Відродження Національної Ради Жінок України» в Кабінеті Міністрів України.

kisil13З Катериною Ющенко, Київ, листопад 2018

міокАсамблея УКРАЇНКА В СВІТІ, Львів, вересень 2019

kisil14Річні наради СФУЖО, Львів,  серпень 2019

kisil15Річні наради СФУЖО, Львів, серпень 2019

Анна Кісіль також була членкинею оргкомітету цьогорічного, XXXII Літературного конкурсу ім. Марусі Бек на тему «Що я можу я, українка третього тисячоліття?», у якому взяли участь понад вісімдесят учасниць з різних країн світу та України; підтримувала  проєкт «Друга світова: українські жінки на полі бою, в підпіллі, в окупації та в діаспорі» та заснування нового міжнародного медіапроєкту СФУЖО «З Україною в душі».

Ділові, комунікаційні та професійні якості п. Анни сприяли тому, що СФУЖО уклала угоди та розширила співпрацю МІОК (директор І. Ключковська), НРЖУ (голова Люмила Порохняк), а також розгорнула співробітництво з ЦДАЗУ (директор Ірина Мага та Головний архівіст Надія Лихолоб) та товариством «Україна-Світ» (Голова секретаріату Алла Кендзера).

kisil16Підписання Меморандуму про співпрацю з МІОКом,  вересень 2018

kisil17Зустріч з Ректором Львівської політехніки проф. Ю. Бобалом, Львів, вересень 2019

kisil18Підписання Меморандуму про співпрацю з НРЖУ, Київ, січень 2018

НРЖУЗустріч з представницями НРЖУ, Київ, січень 2018

Ведучи масштабну працю на ниві розбудови СФУЖО, п. Анна Кісіль, яка мала відкриту душу і любляче серце, була великим меценатом Федерації та вклала значні особисті фінанси, зокрема й для відновлення приміщення офісу СФУЖО, фінансувала втілення в життя різних проєктів, видання книг, журналу «Українка в світі», спонсорувала навчання студентів, надавала допомогу сиротам і воїнам-захисникам України.

kisil19День пам’яті Українських воїнів, Торонто, листопад 2018

kisil20Із Х.Фріланд під час Конференції в Торонто з питань реформ в Україні, липень 2019

kisil21Нагородження медаллю св. Володимира Великого, Київ, листопад 2018

kisil22Асамблея УКРАЇНКА В СВІТІ, Львів, вересень 2019

Ми горді з того, що мали велику честь і велику Божу милість працювати разом з нею, надихатися її оптимізмом, черпати з її невичерпного та невмирущого джерела Любов і Добро — до людей, до справи, до життя. І неодмінно будемо продовжувати втілювати у життя те, що вона започаткувала на ниві благодійності, просвітництва та збереження культурних цінностей.

Євгенія Петрова, Перша заступниця Голови СФУЖО

Леся Тополя, членкиня Союзу українок Америки

Щиро дякуємо всім, хто вже зробив свої пожертви на розбудову діяльності СФУЖО як нев’янучий вінок у пам’ять про св. п. Анну Кісіль

 

Опубліковано Головне, Українці в світі.