Українського математика вшанують на Лук’янівському кладовищі

Київське математичне товариство і Державний історико-меморіальний Лук’янівський заповідник запрошують вшанувати пам’ять українського математика Василя Єрмакова. Урочисті заходи відбудуться у четвер, 16 березня 2017 року, на Лук’янівському цивільному кладовищі в Києві (вул. Дорогожицька, 7). Початок о 15:00.

16 березня минає 95 років від дня смерті Василя Петровича Єрмакова, доктора чистої математики, професора Київського університету, члена-кореспондента Петербурзької академії наук. Він також читав математичні курси в Київському політехнічному інституті, на Вищих жіночих курсах. Єрмаков — один із засновників Київського фізико-математичного товариства.

План заходів:

15:00 — збір учасників біля входу на Лук’янівське кладовище (вул. Дорогожицька, 7),

15:10 — покладання квітів на могилу Василя Єрмакова (ділянка № 21, ряд 11, місце 11),

15:15 — промова професора, члена-кореспондента Національної академії наук України Юрія Дрозда,

15:45 — виступи інших учасників (якщо будуть охочі),

15:55 — відвідування могил інших науковців і педагогів, похованих на Лук’янівському кладовищі: академіків Дмитра Граве і Георгія Пфейффера, професорів Георгія Де-Метца, Павла Долгушина і Клавдії Латишевої,

16:30 — орієнтовний час закінчення заходів.

Очікується, що в заходах візьмуть участь співробітники, студенти й аспіранти Інституту математики НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського» та інших навчальних і наукових закладів Києва.

Оголошення на офіційному сайті Київського математичного товариства:

http://www.mathsociety.kiev.ua/

Довідка: 1. Василь Петрович Єрмаков (27.02.1845—16.03.1922) — доктор чистої математики, професор Київського університету, член-кореспондент Петербурзької академії наук. Основні праці стосуються теорії рядів, теорії диференціальних рівнянь, варіаційного числення, теорії

спеціальних функцій. На його честь названо оригінальну ознаку збіжності рядів (ознака Єрмакова) і спеціальні системи звичайних диференціальних рівнянь (системи Єрмакова). Читав математичні курси в Київському університеті, Київському політехнічному інституті, на Вищих жіночих курсах. Один із засновників Київського фізико-математичного товариства у 1889 році. Засновник і редактор єдиного в Російській імперії науково-популярного математичного журналу — «Журнал элементарной математики».

Похований на Лук’янівському кладовищі (ділянка № 21, ряд 11, місце 11). 2012 року на зібрані математиками Києва кошти Лук’янівський заповідник виготовив і встановив пам’ятник на могилі.

http://www.mathsociety.kiev.ua/Ermakov_VP.html

Опубліковано Новини.