Призначення мовного омбудсмена викликає занепокоєння

Кабінет міністрів призначив уповноваженим із захисту державної мови завідувачку кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили (Миколаїв) Тетяну Монахову.

1111232638-900x350-938

Про це першим повідомив народний депутат від «Євросолідарності» Олексій Гончаренко, який був присутній на засіданні уряду.

Кандидатуру Монахової на розгляд Кабміну внесло Міністерство культури, молоді та спорту.

Другим кандидатом, якого запропонував офіс уповноваженого з прав людини, був науковець і політик Тарас Кремінь.

Напередодні громадськість звернулася з відкритим листом до прем’єр-міністра, у якому наполягала на призначенні омбудсменом із захисту державної мови саме Креміня.

«На наше переконання, з двох кандидатів, внесених на розгляд уряду, лише один відповідає визначеним законом критеріям і завданням, які має виконувати уповноважений. Це відомий науковець, громадський і політичний діяч Тарас Кремінь», – зазначалося у зверненні.

Підписанти наголошували, що не мають нічого проти Монахової як людини, однак нагадали, що закон передбачає призначення на посаду кандидата, котрий «має досвід діяльності із захисту державної мови».

228276b9df7166fc129092566035982ff8

Водночас автори заяви стверджують, що Монахова «не відзначилася жодними публічними діями з підтримки закону про державну мову чи захисту мовних прав українців».

Тоді наукове середовище розцінило подання Монахової на затвердження уряду як «прагнення нівелювати роль і значення інституту уповноваженого».

Документ підписали відомі українці, яких представляти не потрібно: В’ячеслав Брюховецький, Павло Гриценко, Тарас Марусик, Павло Мовчан, Іван Малкович, Юрій Ковалів, Вахтанг Кіпіані, Максим Стріха, Олександр Авраменко та інші.

Громадська активістка, письменниця Іванна Кобєлєва на своїй сторінці у соцмережі додала, що Монахова «часто спілкується у фейсбуці російською і вже забанила купу мовних активістів».

Screenshot at 2019-11-28 16-03-16

Тетяна Монахова народилася 1980 року в Миколаєві. Закінчила Миколаївський державний педагогічний університет ім. В. Сухомлинського за спеціальністю «Учитель української мови і літератури та англійської мови й зарубіжної літератури». 2015 року захистила докторську дисертацію.

Нагадаємо, посада мовного омбудсмена передбачена законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Секретаріат уповноваженого розглядатиме скарги та згодом зможе штрафувати суб’єкти господарювання за порушення вимог цього закону.

Джерело: ukrrain

Опубліковано Новини.