Полька українського походження отримала Нобелівську премію

Польській письменниця Ользі Токарчук присудили Нобелівську премію з літератури за 2018 рік. Також таку нагороду отримає австрійський автор Петер Гандке за 2019.

tok-480x480

Нагадаємо, що Ольга Токарчук має українське походження, вона багато разів їздила в Україну, а близько її десяти книг перекладено на українську мову. Серед них книжка «Книги Якубові», за яку у 2015 році була нагороджена престижною польською літературною премією «Ніке» (раніше здобула її у 2008 році). Це історичний роман про події XVIII ст. на Поділлі, що показує життя Речі Посполитої.

У телевізійному коментарі про книжку для польського телеканалу TVPInfo письменниця сказала таке: „Ми собі вигадали історію Польщі як країни толерантної, відкритої, як країни не оскверненої злим щодо своїх меншин. Тим часом ми робили жахливі речі як колонізатори, як національна більшість, котра пригнічує меншість, як власники рабів чи вбивці євреїв.”
Це викликало бурю у соцільних мережах. На свою адресу письменниця отимала багато відгуків, серед яких – погрози. З’явилися теж натяки, що вона „українка”, що її діди створювали „банди УПА” тощо.

Тут можете почитати, про що розмовляли Ольга Токарчук та Оксана Забужко під час події в Українському домі в Перемишлі в травні цього року.

Наше Слово, Варшава

Опубліковано Новини.