75 років Української Головної Визвольної Ради

УГВР

В умовах безкомпромісної боротьби проти нацистського і більшовицького тоталітаризмів, головною ціллю визвольного руху було здобуття Української Самостійної Соборної Держави. Втілюючи цю мету, 75 років тому, українські націоналісти за підтримки всього народу створили Українську Головну Визвольну Раду.

universal-uhvr

Продовжуючи започатковані Визвольними змаганнями 1917-1921 рр., Актом 30 червня 1941 р., діяльністю ОУН і УПА процеси, УГВР стала важливим та унікальним інструментом національного державотворення.

upa-flyer

shu-uhvr

В нових геополітичних умовах, найвищий представницький орган Воюючої України, репрезентував увесь український визвольний рух і домагався визнання української державності у світі. Поряд із збройною боротьбою, під гаслом – «Воля народам, воля людині!», українські повстанці активно поширювали свої переконання серед інших народів. У здавалося б приреченій ситуації, українці не лише мужньо протистояли сталінськіим репресіям, але й створювали міжнародний фронт антикомуністичного опору, об’єднували визвольні рухи народів Центрально-Східної Європи та СРСР.

гриньох-мудрий

lebed

pozychaniuk
Сьогодні, перед нами знову складні внутрішні та зовнішні випробування. Підважені безвідповідальністю, олігархами, популізмом та інформаційними технологіями засади державності і суспільних цінностей, потребують рішучого захисту. Закладена, під національний фундамент вибухівка, в умовах московської агресії, має на меті спершу знищити нашу державу, а згодом і самих українців.

uhvr-2

lisnychivka
Повністю усвідомлюючи відповідальність перед минулими і майбутніми поколіннями, маємо стати до рішучого бою з усіма ворогами! Не ми перші, не ми останні!
Україна достойна бути могутньою національною державою, а не керованою ж.наволоччю, пристановищем малоросів, пристосуванців і колаблорантів!

Слава Україні Героям Слава!

Роман Грицьків

Опубліковано Головне, Новини.