Вирване коріння. Історія однієї родини

Wisla112 березня 2019 р. о 14:00

Київ, вул. Лаврська, 27

Головна експозиція музею

Простір виставки «Вирване коріння»

На долю української нації випало чимало випробувань. У різні часи довелося переживати депортації, вимушені еміграції, евакуації без повернення, трансфери, спеціальні військові операції.

Серед тих мільйонів українців, хто потрапив під тотальне горнило життєвих перипетій середини ХХ ст. була родина Мачилів-Петрівих.

Дев’ятеро осіб, переважно старі, жінки, діти, за зв’язки родини з українським націоналістичним підпіллям були примусово депортовані під час так званого вирівнювання кордону між СРСР та Польщею в другій половині 1940-х рр. Їх частинами відправляли на спецпоселення до північних, східних регіонів СРСР та до східних районів УРСР. Як і багатьох інших «неблагонадійних елементів» радянська влада намагалася їх позбутися, відірвати від рідної землі та співвітчизників. Двоє Мачилів так і не змогли пережити заслання й повернутися додому.

Як відбувалася депортація та в яких умовах на чужині перебувала родина Мачилів-Петрівих? Що їм довелося пережити? Як і кому вдалося повернутися на Батьківщину? Неймовірну історію своєї родини повідає їхній нащадок о. Олекса, нині керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні.

Особисті речі родини Мачилів-Петрівих знаходяться в експозиції виставки «Вирване коріння».

Опубліковано Національна пам'ять.