В день депортації чеченців у Києві згадають Аміну Окуєву

amina

23 лютого 2018 р. о 12:00 в увідному залі головної експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні (вул. Лаврська, 27) у просторі виставкового проекту «Український Схід» відбудеться музейна зустріч-посвята пам’яті Аміни Окуєвої.

Є люди-зірки, які яскраво спалахують і щедро дарують світло іншим. Такою була і залишиться в нашій пам’яті Аміна.

Неймовірно красива жінка. Патріот. Донька двох народів: українського і чеченського. Вона всім серцем любила Україну і воювала за неї. Знала історію чеченського народу й робила все для того, щоб розповідати світові про її трагічні сторінки.

Упродовж останніх років ми збиралися в музеї 23 лютого і разом з Аміною розповідали українській молоді про депортацію чеченців та інгушів у 1944 р.

30 жовтня 2017 р. життя Народного героя України, прес-офіцера Міжнародного миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва, активної громадської діячки Аміни Окуєвої обірвалося від ворожої кулі. Але ми не зрадимо традиції. Ми знову зберемося, згадаємо світлу й щиру людину, продовжимо її справу.

У зустрічі візьмуть участь: мати Героя – Ірина Камінська, представники Громадської організації «Народний Герой України», побратими, земляки.

Також упродовж дня в музеї проводитимуться уроки пам’яті, присвячені 74-й річниці депортації чеченців та інгушів, унаслідок чого до Середньої Азії було відправлено 493 269 переселенців.

Опубліковано Національна пам'ять.