Українці: депортації, переселення, еміграції

25 квітня 2019 р. о 12:00

Київ, вул. Лаврська, 27

Головна експозиція музею

Простір виставки «Вирване коріння»

Музейна платформа історика з професором Юрієм Сорокою

У музеї відбудеться чергова зустріч у рамках проекту «Музейна платформа історика». Цього разу гостем стане Юрій Сорока – доктор історичних наук, професор кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 1944 р. після вигнання нацистів із території України на зміну одному тоталітарному режимові повернувся інший – комуністичний. Масові депортації та арешти стали складником нової хвилі репресій, яка поглинула Україну в післявоєнні роки. Вигнанці відбували покарання на спецпоселеннях у віддалених районах СРСР. Десятки тисяч селянських господарств були піддані примусовому внутрішньому переселенню в межах України. Сотні тисяч людей зазнали цинічного нехтування їхнім елементарним правом – жити на своїй рідній землі.

Про депортації, еміграції, евакуації без повернення, трансфери, спеціальні військові операції на західноукраїнських землях, що першими зазнали вимушених міграційних змін, а також про масштаб людських і матеріальних втрат, їх вплив на подальший демографічний розвиток регіону поговоримо з Юрієм Сорокою – автором монографій «Населення західноукраїнських земель: депортації, переселення, мобілізації, міграції (1939–1950-ті роки)» (2007) та «Населення західноукраїнських земель: етнополітичний та демографічний вимір (1939–1950-ті роки)» (2013).

Наочним доповненням теми стануть музейні артефакти та життєві історії героїв музейної виставки «Вирване коріння», у просторі якої відбудеться зустріч.

Опубліковано Національна пам'ять.