Суд залишив Юлію Кузьменко під вартою. Громадськість збирається до ГПУ

freeKuzmenko

Вчора Печерський районний суд м. Києва продовжив термін тримання лікарки Юлії Кузьменко під вартою ще на 2 місяці.

“Лікарка, матір 13-річного хлопця, яка станом на сьогодні вже провела 55 днів за ґратами без будь-яких підстав, змушена буде перебувати там аж до 3 квітня. У матеріали справи захист Юлії додав довідку з її місця роботи, яка свідчить – лише за останні 2 тижні лікарка Кузьменко мала прооперувати 19 маленьких пацієнтів. Лікар має рятувати життя, а не сидіти за ґратами!”, – сказав під час акції координатор Правозахисної ініціативи Free Dr Kuzmenko Dmytro Zhmailo.

freeKuzmenko

Вчора і сьогодні у Печерському суді розглядались два клопотання, пов’язаних із запобіжним заходом для Юлії Кузьменко: клопотання обвинувачення про продовження його дії та захисту – про зміну запобіжного заходу на непов’язаний з триманням під вартою. Активісти кампанії Free Dr Kuzmenko протягом усього часу обидвох судових засідань знаходились під будівлею суду та підтримували Юлію. Але, не зважаючи на зміну суддів, їхні ухвали чітко показали – засідання були театром одного актора – прокуратури.
“Завдання “ставити підпис” – давати згоду на кожне державне обвинувачення лежить на Генеральній прокуратурі. Тому дико було чути днями від генерального прокурора Рябошапки фразу про “недостатність доказів для обвинувального акту”. А два місяці тому, коли лікарку та матір закривали за ґратами, їх, виходить, було достатньо?! Ми це так не залишимо! Найближчим часом збираємось до Офісу Генерального прокурора, щоб вимагати від нього спинити цю ганьбу та звільнити жінку з-під варти!”, – сказав під час акції координатор Правозахисної ініціативи Free Dr Kuzmenko Serhii Kuzan.

Прокурор Зузак повністю слідує обраному усією прокуратурою напрямку. Від засідання до засідання він не наводить переконливих доказів та явно намагається дискредитувати Юлію Кузьменко як людину, зачитуючи публічно її особисті переписки. Навіщо? Щоб за відсутності доказів причетності суспільство краще “проковтнуло” ув’язнення жінки за замовною справою.

Захист Юлії Кузьменко подаватиме апеляцію на рішення про продовження запобіжного заходу. Ми вимагатимемо справедливостого суду для Юлії усіма можливими шляхами.

Опубліковано Громадське життя.