Два століття – одна війна!

Screenshot at 2020-10-26 22-28-58

На тиждень захисника України ми відвідали місто Бандери, Гасина, Нижанківського – Стрий – з виставкою “Два століття – одна війна”. Мета виставки: розповісти про боротьбу українців з російським імперіалізмом протягом останніх двох століть. Вона про те, що Україна не вперше переживає воєнні дії на своїй території, про те, що війна не завершилися: ми залишилися в окупації, про те, що багато моментів, якими жили воїни УПА, повторюються й прямо зараз на Сході України.
Історія в школах часто ігнорує питання УПА, російської окупації, а свідомі вчителі беруть ці теми на озброєння. Програма шкільної освіти бажає кращого. Тож в першу чергу школярі мали нагоду побачити і почути історії про кожен знімок нашу виставку (25 старших класів з 3 шкіл). Окрім того, 14 жовтня, на День захисника України, її побачили всі охочі в центрі міста.
Уроки історії в школах закінчуються на заучуванні дат і персоналій, а система освіти повільно вбиває інтелектуальний потенціал українців. Аналізувати і висловлювати свою думку вчать в окремих школах і як в нас звично казати “все залежить від вчителя і бажання учня”.
Війна триває і це важливо і потрібно розуміти молоді, адже за нами дорога будівництва соборної самостійно демократичної країни, а не освітленої і заасфальтованої.

 

Молодіжний Націоналістичний Конгрес – МНК

Опубліковано Громадське життя.