Як «їх» називати?

FPz1gblX0AIixbs

Увесь час натрапляю на більші чи маленькі дискусії про те, як же називати оту сарану, яка насунула на Україну. Варіантів є немало: орки, русня, мордорці, рашисти, тварі, путіністи, суки, тварини, нелюди… Інші назви не цитую, бо…

Щодо нелюдів зразу погоджуюся, бо це – істина. Не люди вони. Хтось застосував хороше слово «біомаса». Але це, швидше, означення. Так, не люди, а хто?

Найбільше схиляюся до думки, висловленої подружкою Світланою: «А чого ми їх орками називаємо? Орки – це щось казкове, придумане, а ці – реальні, ось живуть по сусідству, становлять реальну загрозу. А ми все ще ніби не віримо, що це – ось – вони – наші вчорашні «брати», і ніби боїмося назвати їх їхнім іменем».

Справді, орки були так само запрограмовані, агресивні та не були людьми. Але вийшли енти – військо дерев і знищили «фабрику» виробництва орків. У нас так не вийде: тут «баби єщо нарожают», – говорив Жуков і повторює пуйло. Допустимі втрати соплемінників для нього не якісь 10-20 тисяч загиблих, а до 50-и, – його параноїдальна ідея, вважає, того варта!..

Так само проти мордору був усе ж рецепт, – потрібно було, аби Фродо вкинув у вогненну лаву зловісний перстеньок. Де ж нам знайти такий перстеньок, аби зберегти життя наших захисників із ЗСУ та Тероборони?..

Вже висловлювалася щодо тварин, сук та інших назв, пов’язаних із «братами нашими меншими» (братами не по совєцкому союзу – по життю на землі) – звірами, тваринами. Бо пригадалась у зв’язку з цим читана ще в університетські часи публіцистика Максіма Горького, стаття «О прєдатєльстве». Так от, незначно перефразовуючи, «даже тіфозная вошь прі сравнєніі с россійскім чєловєком оскорбілась би». Навіть воша! А ми наших собак, яких багато хто з переселенців тягнув на собі в евакуацію, бо вони – рідні, будемо порівнювати з цими пуєсосами? Ну ні!.. А де ви бачили оленя, який ґвалтує олениху? Ні, він виборює її у двобої! А оті лебеді з парою на все життя?! Яке відношення вони мають до сусіднього держутворення? А хіба звірі вбивають просто так? Лише за доцільністю, зумовленою потребою виживання. Ну хіба що вони скажені… То що, стосовно цих, які навалили, щоразу, називаючи їх тваринами, уточнювати «скажені»? Задовго. Відкидаю цей варіант.

bucha47

Справді, треба називати речі своїми іменами, щоб це ім’я в чистому вигляді запам’ятовувалося і вкарбовувалося в гени землян як пам’ять про щось ганебне, нице, нелюдське – вони РОСІЯНИ!

Наголошую: не руські! Тут перегукується з нашою Руссю, з русинами – саме росіяни, біомаса з Росії.

І не треба більше евфемізмів, епітетів і порівнянь – просто росіяни. І коли ми промовляємо це слово, то в ньому вже закладене все, що ми маємо розуміти.

Це – суцільна брехня. (Ми на вас хотіли напасти? У нас біолабораторії виготовили спецголубів? Це «бендерівці» самі розбомбили свої міста? Ти, маріє захарова, звинувачуєш, що ми ховаємо від усіх рецепт борщу? Навчися гуглити, – знайдеш!..)

Це – грабунок. (Вам не тиснутимуть кросівки, забрані в українській хаті? Ви довезете до свого хабаровського краю оті прив’язані до танку холодильник і диван? А жіночу білизну, вже використовувану, подаруєте коханій, ой, вибачте, партнерші по сексу, бо яке кохання у непотребу / перекладаю для тих, хто не мовить, – «у отрєбья»…)

Це – повна аморальність. (Ви чули оті розмови з матерями чи дружинами – отой потік суцільного матюччя, який, очевидно, і позначає «вєлікій і магучій расійскій язик»? Коли жінки їм кажуть на зізнання, що вони тут убивали цивільних: ну і правильно, а спортивного костюма ти там ні в кого не віджав, привези? Коли вони убивають дітей, жінок, старих – аби вбивати?..)

Це – масова неосвіченість (Як вам той військовий чин, який заперечував можливість радіації у чорнобильському лісі, бо «там в отечєствєнную єщо наши дєди окопи рилі»? Тобто Чорнобиль пройшов мимо його свідомості. Як вам скабєєвське «паляніца – ето у ніх ягода такая»? А молитва на телевізор не нагадує жорстоку фантастику Бредбері: такого не може бути, бо цього в телевізорі не показали?..)

Це – безкультур’я, це млявенька совість рефлексуючих, це алкоголізм… Додайте до цього списку своє – і все це (багато й багато) буде те, що називається чітким словом РОСІЯНИ, огидне породження хижої РОСІЇ. Це вони. І наші діти повинні виразно засвоїти, що це саме вони, а не орки, вурдалаки, упирі – це залишмо літературі та кіно…

278134942_8033002763392175_1565264638377855515_n

Як зараз чую заперечення про «хороших русскіх». Так, вони мабуть є. Але, вибачте, вважаю, – лише як виключення з правила. У кожного правила є виключення, оці 1-2% людей, які розуміють правду й вимовляють це вголос, – оце воно.

Отже, на нас напали росіяни. Й у цьому слові – все, що вони нам принесли.

Алла Федорина

Опубліковано Пряма мова.