Призначення Шкарлета, як подзвін за українською освітою

131341782_4053340494679500_564959027812631620_o
«Хто економить на школах, будуватиме тюрми» – цей вислів канцлера Німецької імперії Отто Бісмарка сьогодні для українців набув неабиякого значення. Через одне бажання Президента Зеленського, який сам привів за руку нового міністра освіти Шкарлета в профільне міністерство, українці знову опинилися в ситуації, коли треба боротися за українську освіту.
131915688_3603490533067997_5766448748148335273_n
Ще в червні 2020 року, після появи оприлюднених на інтернет-ресурсі false-science.ucoz.ua аналітичних матеріалів щодо виявлення плагіату у так званих наукових працях С. Шкарлета, сорок провідних науковців та освітян закликали не підтримувати його кандидатуру на посаду Міністра освіти і науки. Зі зверненням такого ж змісту виступив Науковий комітет Національної ради України з питань розвитку науки і технологій. Комітет Верховної ради з питань науки, освіти та інновацій утримався тоді від підтримки цієї кандидатури. Вже після призначення С. Шкарлета виконуючим обов’язки Міністра, Комітет з питань етики Національного агентства з питань забезпечення якості освіти за участі незалежних міжнародних експертів визнав наявність плагіату у чотирьох роботах С. Шкарлета, а інтернет-ресурс false-science.ucoz.ua оприлюднив низку нових матеріалів із висновками не лише про наявність плагіату ще й у докторській дисертації С. Шкарлета, але й навів докази системної практики проявів академічної недоброчесності при захисті дисертаційних робіт в галузі економічних наук у Чернігівському національному технологічному університеті, де пан Шкарлет був ректором впродовж останніх десяти років.
Ті кілька місяців, коли С. Шкарлет працював як в.о. міністра, теж відзначилися низкою скандалів. Пан Шкарлет подав до суду на Національне агентство з питань забезпечення якості освіти, яке підтвердило наявність плагіату в його роботах, а Міністерство освіти і науки внесло законопроект, яким пропонувало фактично позбавити Національне агентство незалежного статусу. Плани С. Шкарлета з реорганізації міністерства, спрямовані на згортання проведеної раніше реформи державної служби, призвели до отримання двох офіційних попереджень від представництва Євросоюзу в Україні і поставили під загрозу подальше грантове фінансування реформи держслужби з боку Євросоюзу. Без сумніву, свідомо затягується внесення низки важливих проектів нормативних актів, що пов’язані з реформою наукової сфери та з реформою системи присудження наукових ступенів.
Принципові члени Атестаційної колегії МОН, котрі чітко стояли на позиціях академічної доброчесності, виведені зі складу колегії. Постійні збурення вносять у суспільство озвучувані з боку міністерства суперечливі плани щодо реформ шкільної освіти, де йдеться то про початок навчання дітей із 5 років, то про повернення до десятирічки, або ж реанімуються ідеї часів Табачника про збільшення ваги атестату при вступі до вишів і необов’язковість здачі ЗНО. 28 жовтня згідно з наказом тоді ще тимчасового виконувача обов’язки міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, Олімпійський коледж імені Івана Піддубного підпорядкували Національному університету фізичного виховання і спорту. У коледжі вважають, що такий крок здійснюється найперше в інтересах рейдерів і призведе до ліквідації єдиного в нашій державі закладу, в якому юні спортсмени мають змогу проживати, навчатися і системно тренуватися.
Народні обранці з депутатських фракцій та груп «Довіра», «Партія «За майбутнє», «Опозиційна платформа – За життя», «Слуга народу», очевидно, українському громадянському суспільству таки треба буде будувати тюрми, але сидіти там будете ви!

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа