Борис Потапенко: Ми, українці, захищаємо значно більше ніж цінності Заходу

potapenko

Зрозумійте українців. Ми боремося за своє виживання. Незалежна держава – це єдиний спосіб для українців вижити як етнос. Росія виступала протягом століть, і Путін словом і ділом дав зрозуміти, що російське панування означає кінець для України та українців. Для українців це екзистенційна боротьба.
Цінності цивілізованої нації незалежної демократичної держави є внутрішнім фактором. Вони пояснюють суть цієї нації та встановлюють правила, які регулюють відносини між громадянами та між ними й владою. Вони не підходять для джунглів свавільних сучасних міжнародних відносин (особливо протистояння варварам, таким як російські імперіалісти), тим паче коли на Заході можна заробляти гроші, залучаючи їх. США та Європа чудово жили і процвітали під час випробування десятиліть «холодної війни». Під час існування СРСР чотири поколінь зазнали жорстокого тоталітарного гніту та пригнічуючі соціальне деформування.
Захід не страждав. Постраждали лише українці та інші Москвою поневолені народи. Навіть зараз, 7 років після Мінських домовленостей, США і особливо Німеччина все ще покладаються на ці домовленості, введені під час розпалу російського збройного наступу у 2014 році, як єдиний спосіб отримати згоду від Путіна припинити всебічну агресію.
Мінські домовленості нав’язані Україною силою всупереч міжнародному праву. Вони не мають жодної юридичної сили, адже їх не підписала жодна офіційна особа з боку України й вони не ратифіковані парламентом. Україна є жертвою агресії. Нав’язувати потерпілій стороні умови є аморально.
Відсутність рішучості президента Зеленського і його партнерів Німеччини і Франції створила умови для Росії, щоб знову мобілізувати війська на нашому кордоні. США і Захід знову попереджають про санкції, через слабкість яких — вони виявилися неефективними. Можливо, якби санкції були такого рівня, як проти Ірану чи Північної Кореї, вони мали б позитивний ефект.
Усе залежить від нас, Українців. Наша рішучість боронити і боротися — головний фактор. Мобілізаційний резерв був би непоганий початок.
Чи ми, достатньо зріла політична нація та незалежна держава, щоб зрозуміти що для нас одинокий шлях є боротися задля втілення доктрини Руху Опору Капітуляції щодо встановлення миру та безпеки. Саме РОК надає відчутної сутності для нашого девізу – Україна понад усе!
Борис Потапенко, голова Ради Українських Державницьких Організацій Світу, ексдиректор Ліги Українців Канади.

 

Опубліковано Головне, Пряма мова.