Житлова нерухомість столиці: чи реально придбати квартиру в Києві

Ринок житлової нерухомості в столиці України дуже великий та складний. Новобудови, недобудови, вторинний ринок – скрізь свої нюанси та достатньо серйозний ризик стати жертвою шахраїв. На додачу – вартість такої нерухомості є найвищою в країні. Тож купити квартиру в Києві – місія складна, але цілком здійсненна. Якщо все зробити правильно, можна знайти варіант, який відповідатиме всім потенційного покупця. Для цього треба, по-перше, знати, де шукати, а по-друге, мати відповідні кошти на покупку, або, знову ж таки, мати інформацію про те, де їх можна взяти, наприклад, в кредит.

Придбання житла потрохи стає доступнішим пересічним українцям

За даними з відкритих джерел, в останні декілька місяців в Україні можна спостерігати тенденцію до збільшення кількості іпотечних кредитів, виданих банками громадянам. Цьому сприяло введення державної програми іпотечного кредитування під 10% річних. Але тут теж є нюанси. Річ у тім, що банки видають іпотеку під такий відсоток тільки на перший рік користування кредитом. Далі, в залежності від банку, відсоткова ставка піднімається в середньому до 14-15 відсотків річних. Однак громадяни користуються іпотеками й на таких умовах. Але сказати, що на ринку житлової нерухомості спостерігається бум іпотечних кредитів не можна.

Але перспективи розвитку державної програми дешевих кредитів на житло для українців вирисовуються не погані. Як розповів міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю одному з вітчизняних видань, у 2021 році урядом передбачається створення компанії, яка за рахунок державних коштів зможе запустити нову програму іпотечного кредитування населення на більш прийнятних умовах. Мова йде про кредити під 5-7 відсотків річних строком до 20 років. При чому низькі ставки діятимуть весь період погашення кредиту. Щоб скористатися іпотекою за новою програмою, необхідно буде внести перший внесок – не менше 20 відсотків вартості квартири.

Почніть шукати ідеальну квартиру в Києві вже зараз

До нового року залишилось не так вже й багато часу. З огляду на безпрецедентні умови нової державної програми іпотечного кредитування населення, охочих скористатись такою можливістю буде вдосталь. Тож краще не зволікати, а почати підбирати варіанти вже зараз. Всі актуальні та перевірені пропозиції можна легко знайти, скориставшись сервісом «Бесплатка.ua». Робити це дуже зручно, адже всі пропозиції можна систематизувати за необхідними параметрами в постійно оновлюваній базі за допомогою пошукових фільтрів.

Опубліковано Економіка.