Як українець запустив бізнес в кризу та став проривом року за версією Payoneer

hopanchuk

Зараз, коли одні, втративши роботу, нарікають на гірку долю, інші бачать можливості, щоб почати бізнес в кризу. І це не порожні слова мотиваційних тренерів, а конкретний приклад, який може бути корисний українцям. Про свій досвід, успіхи та невдачі під час запуску проєкту в кризу розповів співвласник компанії музичних інструментів KGUbrass Максим Гопанчук.

Максим Гопанчук – засновник компанії з виробництва аксесуарів для музичних інструментів KGUbrass, переможець номінації «Прорив року» в щорічному конкурсі «Підприємець року» міжнародної платіжної платформи Payoneer:

«— Під час кризи у 2008 році я навіть не міг уявити, що буду в бізнесі. Я працював в Київському муніципальному оркестрі й нас всіх відправили по домівках. Невеличку зарплату все ж платили, проте я не міг відсиджуватись вдома і влаштувався працювати в музичну школу педагогом з гри на трубі.

Дітям потрібні були інструменти, тому я купив їх в США. А згодом замовив на eBay і для себе. Однак інструмент мені не сподобався. Досить швидко я зміг продати його колегам. Тоді й з’явилась думка про власну справу: я привозив в Україну інструменти з-за кордону і продавав їх тут. Бізнес розвивався і разом з партнером Михайлом Кузнєцовим відкрили музичний магазин.

Згодом мені захотілося не лише перепродавати. Тому я вирішив зайнятися виробництвом комплектуючих, щоб доповнити асортимент аксесуарами, зробленими в Україні. Проте майстри і виробники озвучували дуже високі ціни на такі вироби. Я розумів, що майже нічого не зароблю, продаючи їх на вітчизняному ринку. Тому вирішив представити ці товари на американському. І тут на допомогу знову прийшов eBay. Досвід купівлі в мене вже був, лишалось навчитись продавати.

У 2014 році в Україні сталася наступна криза: гривня девальвувала, безліч фахівців та майстрів лишились без роботи, вартість матеріалів впала, а постачальники поступалися в ціні більше, ніж зазвичай.На фоні цього моя маржа на ринку США стрімко збільшилась. Тож не гаючи часу, я знайшов свого першого майстра і реалізував заплановане. Згодом команда розширилася, і зараз у нас працюють 10 чоловік. Ми зосередилися на виробництві аксесуарів, так званий тюнинг для інструментів.

Зараз нова криза. Нам вдалось швидко адаптуватися: перевели співробітників на віддалений режим роботи та навіть встигли запустити новий продукт для догляду та чищення духових музичних інструментів. Жоден з наших товарів не мав такого успіху на старті продажів, як цей в період кризи.

Продажі ми почали на eBay, адже вже були знайомі з алгоритмами роботи та умовами співпраці цього маркетплейсу. Добре, якщо є можливість пройти навчальний курс по роботі з маркетплейсом перед запуском продажів на ньому або знайти ментора, який допоможе заощадити час і гроші. Ми такої змоги не мали. А на платформах існує безліч способів обману або невидимих для новачків деталей, які влітають в чималу копійчину.

Трохи згодом ми вийшли на Amazon. І хоча з цією платформою працювати набагато складніше, але навіть без сторонньої допомоги нам вдалось почати продажі. З часом я знайшов ментора, який удосконалив нашу роботу.

Я взяв кредит для якісного запуску продукту на Amazon в одному з українських банків. На всю суму замовив товар і відправив його на фірмовий склад для продажу. Товар був швидко доставлений, але все ніяк не надходив у продаж на сайті. Згодом виявилось, що він загубився між складами.

В розпачі я вирішив писати в підтримку Amazon з проханням компенсувати збитки. І вже протягом місяця отримав позитивну відповідь: гроші за товар обіцяли повернути. Я очікував гроші по чеку, який прикріпив до листа Amazon. Однак, на моє превелике здивування, отримав відшкодування за роздрібною ціною, ніби я його продав на Amazon. Звичайно за відрахуваннями комісій маркетплейсу. Коли товар загубився, я думав, що залишився винен банку, а в результаті — зміг повернути кредит та заробити» – розповідає Максим.

Опубліковано Економіка.