Українська енергетична біржа: ціна природного газу зростає

Logo_ueexОстаннім часом у ЗМІ досить багато уваги приділяється ринку газу та різким коливанням ціни на ньому. Загалом це очікуваний тренд з наближенням зимового сезону.

«Так, на початку серпня вже була присутня тенденція до зростання, чому посприяли цінові коливання на американському ринку та збільшення попиту на газ. Наприклад, спотові ціни німецького хабу NCG станом на 1 вересня зросли на 73% порівняно з 1 серпня. Проте це не означає, що аналогічного збільшення слід очікувати на внутрішньому ринку, адже тут присутні безліч факторів, які можуть згладжувати «цінові перекоси», – коментує ситуацію, що склалася, Голова Біржового комітету УЕБ Олексій Дубовський.

Зараз видима явна кореляція європейських цін з біржовими в Україні. Це пов’язано з орієнтацією на імпортний паритет. Проте відмінність внутрішніх цін від імпортних все ж-таки є, що пов’язано з дисбалансами попиту та пропозиції всередині країни. Також свою роль відіграє часовий лаг у декілька днів. Наприклад, різке зростання котирувань у Європі в кінці серпня ще повністю не відображається на котируваннях УЕБ, зважаючи також на низьку активність торгів на початку місяця.

Джерело – УЕБ

Опубліковано Економіка.