Screenshot at 2020-09-01 18-43-46Угода про Зону вільної торгівлі між Канадою та Україною (CUFTA) вступила в силу 1 серпня 2017 року.

Україна скасувала ввізні мита на більше ніж 70% канадського імпорту. Решта тарифів будуть скасовуватися поступово – через 3, 5 та 7 років.

Канада, в свою чергу, скасувала ввізні мита на 98% українських товарів.

Які результати дії Угоди за трьохрічний період?

  1. Канада найбільше наростила експорт продукції до України у наступних категоріях: риба та морепродукти, машини та механічні прилади, автотранспортні засоби та деталі, м’ясо та електроніка. У червні 2020 року Україна була четвертою за об’ємом експорту канадської риби та морепродуктів.
  2. За результатами 2019 року, 70% від загального українського імпорту креветок та ракоподібних припадає саме на постачальників із Канади.
  3. Україна також імпортує із Канади майже половину обробленої журавлини (46% від загального імпорту) та 20% діамантів.
  4. Україна найсуттєвіше збільшила експорт до Канади заліза та сталі, електроніки та оброблених овочів.
  5. За результатами 2019 року, на Україну припадає 26% від загального канадського імпорту яблучного соку та 6% від загальних поставок зимових лиж.

За оцінками канадських експертів, найбільші перспективи на українському ринку мають канадські компанії, що виробляють транспортні засоби, двигуни, турбіни, літаки та турбореактивні двигуни, нафтові гази, етиленові полімери, каучук, деревну целюлозу та м’ясо.

В свою чергу, на канадський ринок варто звернути уваги українським компаніям, які спеціалізуються на виготовленні кондиціонерів, паперу та картону, тканин, необробленого срібла, кобальту, навантажувачів та інших робочих вантажівок.

Джерело: cutisproject Більше інформації тут.