Підсумки серпня: середня заробітна плата без змін

worker-fist-hi

У серпні, як і в липні, роботодавці найактивніше шукали фахівців з продажів (18,3% усіх актуальних вакансій на кадровому порталі grc.ua), IT-фахівців (11,3%) і працівників зі сфери медицини та фармацевтики (6,8%).

При цьому, порівняно з липнем, кількість вакансій у цих категоріях знизилася – наприклад, затребуваність у медпрацівниках впала на 0,9%. Також на 0,9% знизилася кількість відкритих вакансій у сфері «Інформаційні технології, інтернет, телеком».

 

hr-8-1

Помітно збільшилася потреба в банківських співробітниках (+1,4%), стало більше вакансій для студентів і молоді (+0,6%), фахівців зі сфери «Наука, освіта» (+0,5%). Невелике зростання числа вакансій (до 0,1%) також показали профсфери «Продажі», «Консалтинг», «Безпека», «Адміністративний персонал». Також зросла потреба в домашньому персоналі (+0,2%), робітниках (+0,3%) і фахівцях зі сфери «Будівництво та нерухомість» (+0,4%).

Зарплати при цьому, згідно з даними grc.ua, у більшості профсфер залишилися без змін. Середня заробітна плата по Україні в серпні, порівняно з липнем, також практично не змінилася і склала 16 700 грн (зростання середньої компенсації по Україні склало +70 грн). При цьому 57% роботодавців пропонують оклад майже в півтора раза менше – від 9,5 тис. грн. Ще 23% компаній готові платити новим співробітникам від 19 тис. грн. На компенсацію від 28,6 тис. до 38,1 тис. грн можуть розраховувати 10% пошукачів. Оклад від 47,7 тис. грн був доступний тільки для 4% усіх актуальних вакансій серпня.

 

hr-8-2

У п’ятірці найбільш високооплачуваних фахівців серпня 2021: IT-фахівці (середній оклад категорії, за даними аналітиків grc.ua, становить трохи більше 55 тис. грн), керівники (середній оклад перевищує 41 тис. грн), фахівці зі сфери «Будівництво, нерухомість» (31,3 тис. грн), кандидати з категорії «Державна служба, некомерційні організації» (31 тис. грн) і юристи (29 тис. грн).

Найнижчі середні заробітні плати у фахівців, які шукають роботу в категоріях: «Адміністративний персонал» (компенсація в категорії, порівняно з липнем 2021, зменшилася на 107 грн і склала 11,2 тис. грн), «Бухгалтерія, управлінський облік, фінанси підприємства» (+200 грн) і «Початок кар’єри, студенти» (порівняно з липнем, компенсація в категорії зросла на 232 грн і склала 12 тис. грн).

Джерело: поштова розсилка hh.ukraine

Опубліковано Економіка.