Обвал цін природного газу в Європі

Kub Gaz

На європейських ринках в четвер і п’ятницю спостерігався обвал цін природного газу. Котирування в черговий раз били рекорди по зменшенню цін. Наприклад, на голландському TTF ціни з постачанням у вихідні дні 1-2 червня встановились на рівні 10 євро за мегават, що є найнижчим значенням з 2016 року. Загальне зниження спотових цін TTF з 29 травня склало близько 20%. Дану тенденцію підхопили всі ключові європейські хаби, не лише на спотовому, а і на ф’ючерсному ринку.

У Західній Європі ціни в четвер знизились через зростання середньодобових температур та високої потужності вітру, в результаті чого зростання потужності вітроенергетики зменшило попит на газ для газових електростанцій. Все це відбувається на фоні заповнених сховищ та стабільно високого надходження американського LNG. Так, у середу американський скраплений газ, згідно зі заявою Міністерства енергетики США, було перейменовано на “газ свободи”, постачання якого “надає союзникам Америки доступне джерело енергії”. Навіть на фоні зниження ціни, суттєвого зменшення постачання американського газу в Європу найближчим часом не передбачається.

“У 2019 році ми спостерігаємо аномальне зниження ціни газу. Наприклад, у жовтні минулого року котирування європейських хабів досягали 30 євро за мегават, зараз – втричі менше. Європа – це класичний приклад висококонкурентного ринку, де ціна швидко реагує на будь-які зміни попиту чи пропозиції. На Українській енергетичній біржі за аналогічний період ціна була знижена вдвічі – від 12400 до 6700 грн. за тис. куб. м. І хоча ліквідність українського ринку є значно меншою за ліквідність на європейських хабах, взаємозв’язок в динаміці зміни цін чітко простежується, в основному через забезпечення вільного оптового ринку газу за рахунок імпортної сировини” – коментує цінову ситуацію Член Біржового комітету Інна Щербина.

Отримано з поштової розсилки Української Енергетичної Біржі, Received: from ueexmail.com.ua (67.126.120.77.colo.static.dcvolia.com [77.120.126.67]) by webby.com; Mon, 3 Jun 2019 02:39:03 -0400
 
Опубліковано Економіка.