Міністр оборони Великобританії: роботоздатність російських літаків на межі, клеять скотчем GPS на панель приладів

su-34_crashA crashed Russian Sukhoi Su-34 aircraft in Chernihiv, Ukraine, in April. REUTERS/Serhii Nuzhnenko

Міністр оборони Великобританії Бен Воллес заявив, що в Україні знаходять розбиті російські винищувачі з елементарними GPS-приймачами, «прикріпленими скотчем до панелі приладів», оскільки їхні вбудовані навігаційні системи дуже погані.

У понеділок, виступаючи в Національному музеї армії в Лондоні, Уоллес вшанував пам’ять загиблих у Другій світовій війні та назвав вторгнення Росії в Україну «безглуздим і самопрограшним».

Він додав, що є докази того, що російська військова техніка напередодні вторгнення в Україну дійшла до межі роботоздатності.

“GPS-приймачі були знайдені приклеєними до панелі приладів збитих російських Су-34, щоб пілоти знали, де вони знаходяться, через погану якість їхніх власних систем”, – сказав він.

«Результат полягає в тому, що, хоча Росія має велику кількість артилерії та броні, які вони люблять демонструвати, вона не може використовувати їх для загальновійськового маневру і просто вдається до масових невибіркових обстрілів», – додав він.

Су-34 вперше був виготовлений в Радянському Союзі на початку 1990-х років, але досі є одним з провідних російських винищувачів.

Україна поділилася багатьма доказами того, що, за її словами, Росія намагається вирішити проблеми зі старою військовою технікою та обійти дефіцит обладнання. Минулого місяця українські військові демонстрували, за їхніми словами, російський безпілотник, який був обклеєний клейкою стрічкою та оснащений пластиковою кришкою від мінеральної води замість паливної кришки.

У березні українські військові знайшли викинуті на полі бою перев’язочні матеріали російської армії 1978 року випуску.

У своїй промові в понеділок Воллес сказав, що в російських військових засобах «часто знаходять паперовиі карти України 1980-х років», і що солдати використовували «соснові колоди як імпровізований захист на логістичних вантажівках», згадав також решітки на танках, названі українцями як “мангали” для захисту від Джавелінів.

Росія провела щорічний військовий парад до Дня Перемоги в Москві в понеділок, але скасувала парад повітряних сил через, за її словами, погану погоду.

Під час своєї промови президент Росії Володимир Путін не оголосив повну війну Україні, як очікували західні чиновники, зокрема й Воллес. Натомість він похвалив російські війська, які воюють у східному Донбасі в Україні, і розкритикував НАТО і США.

Джерело: businessinsider

Опубліковано Економіка.