В Перемишлі відбулась виставка відомого іконописця Данила Мовчана

11 лютого в Народному домі в Перемишлі відомий художник, сучасний іконописець та реставратор творів мистецтва Данило Мовчан презентував виставку своїх робіт під назвою «Silentium».

4

На вернісажі – збірка робіт сакрального характеру, виконаних в двох техніках: жовтковій темпері на дошці та новій для цього автора формі – акварелі на папері.

2-2

«„Silentium” це з латини – тиша, ці роботи творилася в тиші», – так митець пояснив назву виставки.

3-1

Саме акварельні роботи сакрального характеру викликали серед глядачів і учасників виставки найбільше вражень. «Вони дуже ощадні в формі але надзвичайно промовисті. Немає в них жодних зайвих елементів», – зазначила відвідувачка виставки.

5
Ця ощадність та точність переказу притаманна також ранішій творчості Данила Мовчана: поєднання відносно простої техніки, легкості матеріалів (рідка фарба, тонкий папір) з важким змістовим, а також символічним навантаженням. На картинах дуже багато образів терпіння, болю, пов’язаного з людським тілом, його структурою та тимчасовістю. Проте присутня теж сила, яка виникає чи завдяки досвіду святості, духовності та надії.

6

Данило Мовчан є випускником декоративно-ужиткового коледжу мистецтва ім. І. Труша (відділення реставрації) та Львівської національної академії мистецтв (відділення сакрального мистецтва). Його твори знаходяться в церквах та приватних колекціях в Україні, Білорусі, Польщі, Німеччині, Італії, Франції, Канаді та США. Художник брав участь у більше 70-ти групових виставках, був також учасником багатьох міжнародних пленерів. Є автором 11-ти авторських, персональних виставок. Його виставку можна буде оглядати в Перемишлі у приміщеннях Народного дому до кінця місяця.

Детальні інформації на facebook.com/narodnyjdim/

9

Автор: Кася Комар-Мацинська, джерело: Наше Слово, Варшава

Опубліковано Культура.