В Нью-Йоркському Інституті Америки — виставка української художниці

rondiak

Мистецтво в Інституті Америки завершує свій сезон 2017-18 років виставкою змішаних медіа-робіт українки американського походження Олі Рондяк під назвою “Ідентичність, перервана”, в якій художниця використовує традиційні методи колажу та малярства для позначення впливу на творчісь особистої історії, жіночості, етнічної та національної ідентичності, політики, аж до вуличного мистецтва (стріт-арту). Завідувач кафедри мистецтва в Інституті Вальтер Хойдиш відзначає, що пані Рондяк вперше виставляється в Українському інституті Америки. Цю виставку буде супроводжувати текстами повний ілюстрований каталог авторства директора Інституту міжнародної освіти в Україні Марти Коломаєць та Катрін Пейдж, Гретчен Гупфел, куратора сучасного мистецтва в сучасному штаті Делавер.

Роботи пані Рондіак можна позиціонувати між колажами, живописом та збіркою. Вона переосмислює взаємозв’язок між зображенням та текстом, що поєднує фрагменти друкованої газети та тканини з малюнками; вникнення в соціальні норми і ролі, опитування моделей представлення та сприйняття. Це ритуальний спосіб засвоєння та рендерної обробки внутрішньої реальності, де її родові почуття виходять на зображення замість написаних слів або вокальних звуків. З цими творами, її фактичний творчий процес значно змінюється, іноді створюючи кілька робіт одночасно.

Два центральних та повторюваних мотиви свідчать про наратив пані Рондяк: “мотанка”, безликий ляльковий талісман з ручної роботи, що позначає жінку-богиню, і “вінок”, традиційна українська квіткова корона, що представляє чистоту жінки. У поєднанні з іконографічними зображеннями її анонімального жіночого головного героя на тлі символічного зла, результат творчості з’являється як метафора для України, який завжди оптимістичний до особистої гідності не тільки української жінки, а й жінок скрізь.

Час виставки: з вівторка по неділю, з 12:00 до 18:00, або за домовленістю.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа