У Львові створять «Цифровий архів Львівської національної галереї мистецтв»

Cyfra archiv

У час, коли Україна зіткнулася з пандемією COVID-19, навіть провідні музейні інституції відчули негативні наслідки. Водночас Львівська національна галерея мистецтв, щоб бути доступною для відвідувачів, розпочала онлайн-каталогізацію своєї колекції. Збірка музею є однією з найбільших в Україні й репрезентує кращі твори європейського мистецтва, зокрема Жоржа де Латура, Франсуа Жерара, Якопо Цуккі, Йогана Георга Пінзеля.

Проект «Цифровий архів Львівської національної галереї мистецтв» реалізовується спільно з громадською організацією ГО «17» за підтримки Українського культурного фонду.

Керівник проекту, Роман Гук: «Онлайн-каталог колекції передбачає доступ в онлайн-режимі до 1050 найцінніших експонатів зі збірки Галереї, багато з яких раніше не були доступні відвідувачам. Всі експонати будуть представлені у високій роздільній здатності. Також можна буде оглянути 50 3D моделей скульптури. Ми очікуємо на зацікавлення музейників та дослідників, і сподіваємось на нові відкриття та плідні колаборації.».

 Користувачі зможуть здійснювати пошук у каталозі за допомогою зручної пошукової системи. Архів стане доступним для користувачів у листопаді 2021 року. В майбутньому архів буде активно розвиватись та доповнюватись новими експонатами.

 

Опубліковано Культура.