Як українці заробляють мільйони на NFT-мистецтві

NFT

Можна придбати картинку в інтернеті та перепродати її в десятки разів дорожче. Хоча ринок NFT-мистецтва лише почав розвиватися, але Україна вже в п’ятірці лідерів.

Технологія NFT вивела сучасне мистецтво на новий рівень. Багатії купують картинки з інтернету за великі гроші, а митці та агенти підхопили новомодну хвилю та заробляють статки.

Як розповіли фахівці, Україна входить в п‘ятірку країн, які долучилися до ринку NFT-мистецтва.

Українська художниця Зоя Скоропаденко, яка живе у Монако, виставлялася в Парижі та Токіо. Однак коли через пандемію галереї призупинили роботу, вона спробувала себе на новому ринку.

«Мастодонти в шоці, паніка страшна. Там зараз такі оберти! Це як нічний клуб, у якому ви вперше. Ніхто нічого не розуміє, але всі все купують, усім весело,»
— розповідає Скоропаденко.

Зоя вже заробила дві тисячі євро і планує цілі цифрові виставки.

Однак, перш ніж заробити, потрібно вкласти гроші. За словами художниці, NFT-токен для картини буде коштувати від декількох до 500 доларів. Також потрібна розкрутка, адже конкуренція — чимала.

Максим та Анна, які працюють як арт-дует “Ветеріс фемілі”, роботу в форматі NFT продали за тисячу доларів. Картини створюють на електронному планшеті, “токенізують” та завантажують до віртуальних каталогів.

NFT-токен наче електронний підпис автора. Тисячі комп’ютерів по всьому світу створюють код, який неможливо підробити.

Це об’єкт права власності на що завгодно, записаний в реєстрі блокчейн. Той, хто володіє ключем до цього токена, він начебто і є його власником,
— пояснює агент з NFT-мистецтва Олексій.

“Токенізувати” можна також відео, текст чи музику. До прикладу, митець зі Львова виставив цифрову копію своєї скульптури за два мільйони доларів.

Водночас сферу ретельно вивчають і шахраї, які беруть чужі роботи та публікують їх під своїм іменем. На додачу, усі операції анонімні, тому NFT-мистецтво може стати новим способом відмивати гроші.

NFT (Non-fungible token, невзаємозамінний токен) – сучасна технологія, заснована на смартконтрактах блокчейну Ethereum. Вона закріпляє за особою право власності на певний цифровий товар. Такий токен є унікальним за своїми характеристиками, його неможливо замінити жодним іншим.

Нікому не відомий художник Beeple “оцифрував” свої роботи та першу ж картину продав за 66 тисяч доларів.

Колаж із робіт Beeple продали на аукціоні Cristie’s за 69 мільйонів доларів.

NFT – копію зробили і для роботи всесвітньо відомої зірки Бенксі, яку оцінили в 95 тисяч доларів. Саму картину спалили, а її електронний варіант різко здорожчав.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа