Замість ампутації бійцю 30 ОМБр виростили стегнову кістку

113

Настав вирішальний момент у лікуванні Сергія, бійця 30 ОМБр, в рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених». 26 липня, йому провели основну операцію, в ході якої лікарі вилучили з зони кісткового дефекту так званий спайсер, цебто шматок ортопедичного цементу, та скріпили роз’єднані фрагменти кістки кістковим трансплантатом, який виготовили з власних тканин пацієнта. Крім того, зону ураження заповнили клітинними матеріалами, виготовленими з клітин самого пана Сергія. З часом клітини мусять зростити фрагменти кісток, обрости кістковою тканиною і, зрештою, перетворитися у цільну стегнову кістку монолітної міцності. Тепер Сергій відходить від наркозу та оговтується після операції – як все пройшло, ми докладно розкажемо і покажемо за певний час, коли чоловік остаточно прийде до тями і можна буде оцінити результати об’єктивно.

До цього дня пан Сергій йшов майже рік – і це лише у «Біотесі». Страшне поранення він отримав у обороні Дебальцевого, осколок вибив шмат стегна: і м’язи порвало, і кістку потрощило на друзки. У державних шпиталях провели п’ять операцій. Усередину кістки на всю довжину вмонтували велетенський металевий штир – за планом лікарів, кістка мусила відновитися та нарости природнім чином. Звісно ж, з огляду на страшний обсяг дефекту, ніщо не зрослось. Більше того, потрощена кістка почала відмирати, спалахнув страшний остеомієліт, нога мало не відгнила сама по собі.

3

Майже рік лікарі клініки ilaya вичищали осередки страшної інфекції та рятували ногу від ампутації. Майже рік вони билися за Сергія і робили те, на що у шпиталі махнули б рукою та відрізали ногу під самий живіт. Зрештою, зусилля медиків дали свої плоди. Попереду на Сергія чекає тривалий період відновлення після операції, безліч первинних контрольних оглядів, реабілітація, подальші огляди, можливо, коригуючі операції, в цілому, будемо бачити далі. Та тепер у нього є шанс – рухатися на власній живій нозі, а не довічно на інвалідному візку.

Сергія рятували всім миром: на його лікування волонтери зібрали понад 600 тисяч гривень. Всі ці кошти – народні пожертви, допомога окремих меценатів, благодійного фонду, підприємства, де працював Сергій, та навіть широкого загалу громад українців за кордоном. Не долучилася тільки держава: очільники МОЗу так само блокують виділення коштів на лікування поранених бійців і розповідають, наскільки всесильна традиційна державна медицина.

Опубліковано Новини.