За підтримки ЮНІСЕФ студенти створять блокчейн систему прозорої онлайн-черги на університетські гуртожитки

Київ/Львів, УКРАЇНА, 16 вересня 2019 року. Блокчейн проект публічної та прозорої онлайн-черги на місця в гуртожитках виборов перше місце на BIG (Blockchain Impact for Good) Hackathon, організованому Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у Львові.

Відкрита черга на базі блокчейну дозволить подолати непрозорість процедур при розселенні студентів у гуртожитки: кількість вільних місць буде у публічному доступі, так само як і списки студентів, які претендують на них. На доопрацювання та реалізацію запропонованої ідеї ЮНІСЕФ виділить команді студентів із Києва еквівалент суми 3 тисячі доларів США.

unicef-hackathon-2019-09-15_KHN_3655_LUFA

Під час першого хакатону, проведеного ЮНІСЕФ спільно з Львівською міською радою у минулі вихідні, народились й інші соціально корисні ідеї. Так, друге місце посіла команда з Одеси із пропозицією оптимізувати процес надання екстреної допомоги пацієнтам. Третє місце вибороли львів’яни з проектом відслідковування благодійних пожертв, витрат на гуманітарну допомогу чи ліки.

Спеціальний приз від Львівської міської ради отримали львів’яни з ідеєю крос-чекінгу оцінок, які ставлять викладачі у навчальних закладах.

Всього у хакатоні взяло участь 9 команд. Учасники з Дніпра, Одеси, Харкова, Львова, Києва та Слов’янська пропонували технологічні рішення соціальних проблем. На участь у хакатоні було подано 116 заявок з усієї України, а також з Великобританії, Бельгії та Азербайджану. Наймолодшому учаснику, який надіслав заявку на хакатон, – 8 років.

Перший в Україні хакатон для пошуку рішень дітей та молоді було проведено у співпраці з Глобальним офісом інновацій ЮНІСЕФ. Щорічно у рамках програми SURGE він здійснює навчання та хакатони на базі блокчейн технологій у багатьох країнах світу – від Південної Африки до Азербайджану. Щорічно ЮНІСЕФ виділяє 100 тис доларів на фінансування найкращих проектів, запропонованих на хакатонах.

У 2016 році розпочав роботу Венчурний фонд ЮНІСЕФ, який отримав близько 18 мільйонів доларів фінансування для розвитку технологій та інновацій для подолання нових викликів для дітей у світі. Зараз портфоліо Фонду включає 72 проекти, зокрема підтримка 33 стартапів у країнах, де працює ЮНІСЕФ

Опубліковано Новини.