Українці Севільї врятували від ампутації ноги захисника Дебальцева

Днями на рахунок Всеукраїнського центру волонтерів People’s Project надійшла сума у майже 30 000 гривень. Ці гроші прийшли на лікування Сергія, пораненого бійця 30 ОМБр, учасника проекту «Біотех-реабілітація поранених». Згідно реквізитів платежу, гроші вже вкотре переказали українці Іспанії. Конкретно цей переказ надійшов від вірян парафії УГКЦ міста Севілья, які неодноразово допомагали і раніше.

51

Сам Сергій страждає від наслідків тяжкого поранення, яке він отримав взимку 2015-го при обороні Дебальцева. Близьким вибухом чоловікові тяжко поранило стегно. Осколок зруйнував значну частину кістки, а решту донищив тяжкий остеомієліт. У державних лікарнях провели п’ять операцій, у кістку імплантували велетенський штифт.

1

На момент, коли Сергій долучився до «Біотеху», вкрай складний дефект кістки складав уже 9 сантиметрів. Вибір був очевидним: або екзартикуляція – масштабна ампутація усієї ноги разом із суглобом і довічний протез з велетенською чашею на весь тулуб, або ж хоча б спроба – клітинні технології можуть відновити зруйновану кістку. І Сергій вирішив ризикнути.

12

Сам Сергій нині перебуває вдома. По-перше, закінчився тривалий етап боротьби з інфекціями та ускладненнями, – чіпкий і тяжкий остеомієліт нарешті подолали, кістку звільнили від усього залізяччя, вивели у правильне положення, зафіксували і сформували реципієнтне ложе – підготували стегно до встановлення трансплантату. По-друге, біотехнологи якраз завершують усе те, заради чого все це і затівалося: фахівці готують сам трансплантат – кістковий матрикс, виготовлений із тканин самого Сергія, та вирощують клітинні матеріали. Вже невдовзі нововирощений фрагмент кістки посяде своє місце у потрощеному стегні, а культивовані клітини самого Сергія заповнять місце дефекту і допоможуть якнайшвидше заростити тяжке ураження.

IMG_3593

Та навіть допомога українських громад з-за кордону проблему вирішує тільки частково. Адже повний курс лікування вартує понад півмільйона гривень, а волонтери спільними зусиллями зібрали поки що лише трохи більш половини. Держава таке лікування не фінансує: очільники МОЗу не вважають, що за поранених бійців треба боротися за будь-яку ціну. Тож вилікувати і Сергія, і інших тяжких бійців, від яких відмовилася держава і яким не може допомогти сучасна українська медицина, можемо тільки ми з вами: лише благодійні внески у рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» можуть зарадити справі і допомогти хлопцям.

MAIN_31

Опубліковано Новини.