Українка виборола друге місце на конкурсі молодих учених ЄС

tallinn

У Таллінні провели 29-й Конкурс молодих учених Європейського Союзу (EUCYS-2017) — найпрестижніше європейське змагання, до участі в якому запрошують переможців національних конкурсів країн-членів ЄС, асоційованих членів та країн, що мають угоди про співпрацю з Євросоюзом у сферах науки і технології.

У столиці Естонії на конкурсі команди з 38 країн світу представили 89 наукових теоретичних та прикладних робіт.

Майже впродовж тижня наприкінці вересня 146 учасників змагання продемонстрували членам авторитетного міжнародного журі роботи з біології, хімії, комп’ютерних та інженерних наук, охорони довкілля, матеріалознавства, математики, медицини, фізики та соціальних наук.

Українка Яна Жабура презентувала проект, присвячений розширенню технічних можливостей дельта-робота. Вона удостоїлася другого місця за нього.

Дельта-робот — це вид механічного маніпулятора з паралельною кінематикою, який може швидко і точно переміщувати інструменти для механічної обробки деталей та виконувати інші дії в площинах, паралельних основі.

Для подальшого заохочення до наукової діяльності Жабуру нагородили також запрошенням на участь у Стокгольмському міжнародному молодіжному семінарі та урочистій церемонії нагородження лауреатів Нобелівської премії 2017 року.

Джерело: uapost.us

Опубліковано Новини.