Україна та світ вшанували пам’ять жертв Голодомору

photo_2020-11-28-17.50.44

Четверта субота листопада об’єднує українців через спільне минуле. Цьогоріч Україна та світ вшанували невинних жертв Голодомору-геноциду 28 листопада.

У цей день до громадян із закликом запалити свічки у пам’ять про мільйони вбитих голодом українців звернувся Президент.

Православна Церква України на чолі з  митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм та Українська Греко-Католицька Церква на чолі з ‘Блаженнішим митрополитом Київським  Святосла́вом поминальну панахиду в пам’ять про мільйони жертв Голодомору-геноциду.

Протягом дня десятки людей відвідали Музей Голодомору, щоб вшанувати пам’ять убитих голодом та запалити свічки.

Також міжнародну акцію підтримали люди з усього світу, на чиїх підвіконнях сьогодні горіли свічки.

Музей Голодомору запустив соціальну інформаційну кампанію до 87-х роковин Голодомору-геноциду. Візуальне рішення створив відомий український клуб ілюстраторів .

Соціальна реклама закликає зберегти пам’ять про своїх рідних і злочин геноциду української нації, передавши записані свідчення, старі світлини, родинні реліквії для експозиційного наповнення другої черги Музею Голодомору.

Основні гасла цьогорічної інформаційної кампанії:

Збережи пам’ять передай правду

Збережи пам’ять передай до Музею

Хештег кампанії #ЗбережиПравду

«У нашій соціальній рекламі ми робимо акцент на тому, що кожен українець може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор, про злочин геноциду української нації», – говорить генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк.

Інформаційна довідка:

Традиційно о 16:00 ми запалили свічки у вікнах своїх будинків або біля меморіалів пам’яті жертв Голодомору-геноциду по всій Україні та за кордоном. Це міжнародна акція «Свічка у вікні», яку у 2003 році ініціював дослідник Голодомору Джеймс Мейс.

Цьогоріч Музей Голодомору ініціював акцію «Збережи пам’ять – передай правду». Від моменту вчинення злочину минуло 87 років, і фотографії, сімейні речі та історії стирає пам’ять. Щоб назавжди зберегти історію вашого роду, розкажіть історію родини, запишіть свідчення свого дідуся чи бабусі, дослідіть сімейний фотоархів та реліквії — передайте їх до музею. Для того, щоб поділитися історіями та родинними предметами пам’яті, напишіть на музейну скриньку memoholodpress@gmail.com.

Музей Голодомору

Опубліковано Новини.