Україна допомогла доставити на МКС 3,8 тони вантажу

antares

Автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus з 3800 кілограмами вантажу пристикувався до Міжнародної космічної станції. 20 лютого ракета-носій “Антарес”, основну конструкцію першого ступеня якої розробили в Україні, вивела корабель на орбіту.

Як повідомили в NASA, вантажний космічний корабель Northrop Grumman Cygnus пришвартувався до модуля Unity на МКС. Для стикування він був захоплений роботизованою рукою Canadarm2 та приєднаний до станції.

Космічний корабель залишатиметься на станції впродовж трьох місяців і від’єднається від станції у травні. Під час входу в атмосферу Землі Cygnus позбудеться кількох тонн сміття, які мають згоріти під час посадки.

Корабель доставив на МКС понад 3600 кілограмів дослідницьких матеріалів, а також обладнання для орбітальної лабораторії. Наразі до МКС під’єднано 5 космічних апаратів.

У рамках програми “Антарес” українська сторона виконала комплекс робіт з проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія.

Серед основних наукових досліджень на борту Cygnus були: експеримент зі створення штучних імплантатів сітківки, комп’ютер для швидшої передачі даних, який мають тестувати в умовах космосу, крихітні хробаки, яких вивчатимуть в умовах мікрогравітації і які допоможуть визначити причину м’язового ослаблення у людей, а також різноманітні інструменти, які надалі використовуватимуть у місії для висадки на Місяць.

Джерело: uapost.us

Опубліковано Новини.