Україна домінує на ринку IT-фрілансу Східної Європи

freelance

Вперше за три роки Україна знову стала лідером на ринку IT-фрілансу Східної Європи. Такі дані опубліковані в підсумковому дослідженні сервісу IT-рекрутингу topsdev. Аналітики майданчика проаналізували дані найбільших фріланс-бірж (більше 160 000 профілів розробників і 1,5 млн проектів) і виявили, що Україна наростила 7% частки ринку і з помітним відривом випередила найближчого конкурента – Росію, зберігши значення часових ставок оплати (рейти). Втім, вони все ще помітно нижчі, ніж у фрілансерів з РФ і Польщі.

Польща, Білорусь і Болгарія скоротили свої частки на ринку, істотно втративши в рейтах (на 9-12%). Темпи зростання частки Росії значно сповільнилися. Однак рейти російських і польських IT-фрілансерів (до $ 25 за годину) до цих пір помітно вищі, ніж в українців (менше $ 20 за годину).

Найпоширеніша спеціальність серед розробників на фрілансі – HTML + CSS, на другому місці PHP, а JavaScript – на третьому.

Найбільше замовлень (майже половина) на ринок IT-фрілансу Східної Європи надходить зі США. Близько 15% проектів виходить від Великобританії, а на третьому місці по замовленнях – Австралія.

Примітно, що серед країн-замовників найщедріші – зі Швеції, на яку припадає не більше 2% всіх проектів. Шведи готові платити програмістам на фрілансі більше $ 23 за годину. Американці – трохи більше $ 20, а найбільш скупі – ізраїльтяни ($ 16-17 на годину).

Замовники зі США і країн Європи помітно (на 7-13%) зменшили годинні ставки. Велика частина замовлень на ринку фріланс-програмування Східної Європи (від 70% у Польщі до 90% у Сербії) припадає на суми до $ 1000.

У п’ятірці університетів, які постачають на ринок найбільше фрілансерів-розробників, три українських: КПІ, ХНУРЕ і Львівська політехніка.

Screenshot at 2017-03-18 22-03-58

У ТОП-5 міст: Київ, Харків, Запоріжжя, Москва і Мінськ.

Screenshot at 2017-03-18 22-01-57

Джерело: uapost.us

Опубліковано Новини.