СБУ затримала російську коригувальницю, яка готувала ворожі удари по 9 об’єктах Одещини

F6nJNNoXoAACdvZ

Служба безпеки затримала ще одну інформаторку російських спецслужб, яка брала участь у підготовці нової серії повітряних атак рф на Одеську область.

Октябрина Старкова – мешканка Чорноморська – чекала на руський мір і активно про це писала у соцмережах. У результаті чого була завербована фсб. Її завданням було інформувати ворога щодо укріпрайонів Сил оборони і стратегічно важливих локацій залізничного сполучення.

F6nUvfbWUAAmQDH

Також вона намагалась відслідкувати напрямки польотів бойової авіації ЗСУ. Служба безпеки спрацювала на випередження та проінформувала командування українських військ про можливі загрози повітряних атак рф. У результаті план рашистів «нє удался». Саму ж коригувальницю затримано на спробі передачі розвідданих окупантам. Зрадниці загрожує до 12 років тюрми.

Для здійснення ворожих ударів зловмисниця передала окупантам електронні координати 9 об’єктів військової та критичної інфраструктури регіону.

Серед них – укріпрайони Сил оборони, фортифікаційні споруди і стратегічно важливі локації залізничного сполучення.

F6nJNNsXwAA064v

Крім того, російська коригувальниця намагалась відслідкувати напрямки польотів бойової авіації ЗСУ.

Втім, Служба безпеки викрила фігурантку ще на початковому етапі її розвідувально-підривної діяльності та поінформувала командування українських військ про можливі загрози повітряних атак рф. У результаті були вжиті заходи для убезпечення Сил оборони за вказаними локаціями.

Саму ж коригувальницю співробітники СБУ затримали на спробі передачі нових розвідданих окупантам.

Тим самим українська спецслужба запобігла здійсненню серії повітряних ударів ворога по «підготовлених» цілях на території регіону.

F6nJNNsXcAEmoN9

За даними слідства, російською інформаторкою виявилась мешканка Чорноморська, яка на початку повномасштабного вторгнення рф підтримала окупантів і активно про це «виписувала» у заборонених соцмережах.

Таким чином вона потрапила у поле зору ворожих спецслужб, які згодом дистанційно залучили її до співпраці на користь країни-агресора.

Для отримання розвідданих зловмисниця регулярно їздила маршрутним таксі по території регіону та фіксувала місця базування і переміщення українських захисників.

F6nJNNmWgAAYi1M

Отримані відомості вона надсилала окупантам у вигляді текстових і голосових повідомлень та скріншотів електронних карт, на яких позначала українські об’єкти.

Під час обшуку у затриманої вилучено мобільний телефон із доказами її комунікації з агресором.

Слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення зброї та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ). Наразі вона перебуває під вартою.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисниці загрожує до 12 років тюрми.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Одеській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Служба безпеки України

Опубліковано Новини.