Росія призиває юнаків з ОРДЛО на строкову службу

Strokova-sluzhba-v-armiyi-Rosiyi

Росія призиває юнаків з ОРДЛО (окупованих районах Донецької та Луганської областей) на строкову службу до своєї армії.

Призов здійснюється на підставі отримання ними російського громадянства попри проживання на окупованій території України.

В листопаді 2020 року жителі окупованого Суходільська у Луганській області Андрій та Вікторія Урчукови оприлюднили фото свого сина Дениса з віньєтки з російської армії:

Foto-zi-storinky-Andriya-Urchukova

Foto-zi-storinky-Viktoriyi-Urchukovoyi

Світлини Дениса Уручкова у російські армії:

photo_2021-03-02_09-58-37-743x1024

photo_2021-03-02_09-58-37-2-632x1024

photo_2021-03-02_09-58-38-674x1024Денис Уручков у російській армії

Приблизно у цей же період в українських ЗМІ, з посиланням на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Павла Лисянського, почала з’являтися інформація про призов жителів окупованих територій до лав російської армії.

На той момент підтверджених фактів у мережі не було, проте зараз вони почали з’являтися на прикладі Дениса Уручкова.

Юнак народився 21 березня 2001 року та зареєстрований у місті Суходільськ Луганської області (зараз тимчасово окупована територія).

Передумовою призову є видача українським громадянам, що проживають на окупованій території, російських паспортів.

24 квітня 2019 р. президент РФ Владімір Путін затвердив указ, згідно з яким мешканці окупованих районів Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийняття у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

У травні 2019 року в ОРДЛО почали видавати вже російські паспорти… І зараз там нарощується потенціал видачі цих паспортів. І вже, як мені доповідають правозахисники, є громадяни, які отримали російські паспорти, і їх призивають до ЗС РФ, – сказав Лисянський.

Відповідно до російського законодавства, для отримання громадянства людина повинна жити в Росії п’ять років без перерви, мати достатній дохід, відмовитися від громадянства іншої країни та скласти іспит з російської мови.

А от в указі про громадянство Росії для жителів окупованих Кремлем територій Донбасу ці умови не вказані.

Джерело: Український мілітарний портал

Опубліковано Новини.