Росія може перевести на Чорне море двійника “Гетьмана Сагайдачного”

Prykordonnyj-storozhovyj-korabel-I-rangu-Orel-proyektu-11351

Росія планує вивести з резерву Берегової охорони ФСБ корабель І рангу «Орел» проєкту 11351 та передати його до складу ВМФ.

Про це пише MashNews.

Джерела видання повідомили про відвідини Петропавловська-Камчатського комісії міністерства оборони Росії для технічного огляду стану корабля.

У випадку передачі його до ВМФ розглядаються два варіанти використання – передачу корабля до Чорноморського флоту або Тихоокеанському флоту, де він буде використаний як «донор» для модернізації та підтримання технічного стану наявних кораблів.

В останній раз на бойовому чергуванні «Орел» був у грудні 2018 року, після корабель вивели в резерв другої категорії.

есною 2019 року сторожовий корабель знову виходив у море, а в липні стояв у парадній лінії на день ВМФ Росії, в листопаді було прийнято остаточне рішення про переведення його у резерв.

На службі у Береговій охороні ФСБ Росії надходять кораблі проєкту 22100 шифр «Океан» схожі за своїми характеристиками і тому перебування у строю корабля, чий вік на момент переводу у резерв вже був 34 роки, порахували не доцільним.

Разом з сторожовим кораблем «Орел» у складі Берегової охорони ФСБ Росії залишається ще один корабель проєкту 1135.1 шифр «Нерей» – «Дзержинский».

Кораблі цього проєкту будували на заводі «Затока» у Керчі, до складу морських частин Прикордонних військ КДБ СРСР встигли передати сім кораблів, ще два були закладені, один добудували вже в Україні як фрегат «Гетьман Сагайдачний», що зараз є флагманом ВМС ЗС України. Інший корпус не був добудований.

«Гетьман Сагайдачний»«Гетьман Сагайдачний» (U-130). Фото: Міноборони

Після розпаду СРСР всі російські кораблі проєкту 11351 несли службу в складі 1-ї дивізії прикордонних сторожових кораблів (Камчатка) та 17-й окремій бригаді прикордонних сторожових кораблів (Находка)

Водотоннажність кораблів (повна) – 3641 тонн. Довжина – 122,98 метри. Ширина – 14,2 метри. Осадка – 4,8 метри. Швидкість повного ходу – 32 вузли. Дальність плавання – 3600 миль. Автономність – 30 діб. Озброєння: одна артилерійська установка (АУ) АК-100, дві АУ АК-360М, одна пускова установка ЗРК «Оса-МА2», дві пускових установки торпедних апаратів калібром 533-мм, два реактивних бомбових пристроїв РБУ-6000, один вертоліт Ка-27ПС. Екіпаж – 193 осіб, з них 22 офіцери.

Джерело: Український мілітарний портал

Опубліковано Новини.