Росія боїться сценарію із застосуванням Bayraktar TB2 на Донбасі – посол РФ у Туреччині

4a6602a33a3f0cc1

Російські експерти занепокоєні тим, що Україна може застосувати придбані в Туреччині безпілотники Bayraktar TB2 для протистояння агресору на сході України. Про це в інтерв’ю російському виданню “Комсомольская правда” розповів посол РФ у Туреччині Олексій Єрхов.

0ac602a3d797628f

“Треба визнати, що в російських експертних колах, дійсно, час від часу висловлюються побоювання щодо того, що в Києві можуть не встояти перед спокусою використати перевагу, яку, як хтось може подумати, дають турецькі Bayraktar, для чергової спроби воєнного рішення”, – зазначає посол.

Єрхов не впевнений, чи виправдані такі побоювання, однак зазначив, що йому б не хотілося, щоб такий сценарій був реалізований: “Будемо працювати, щоб цього не трапилося”.

3d8602a3ffcd70a8Місце оператора Bayraktar TB2

Також посол висловився і щодо співпраці України та Туреччини в оборонній сфері: “Дивіться: дві суверенні держави розвивають військово-технічне співробітництво. В принципі, проти цього важко щось заперечити. Хоча, буває, і заперечують – взяти хоча б історію із закупівлею Туреччини в Росії зенітно-ракетних комплексів С-400, яка викликала вкрай негативні емоції в декого на Заході; ми, звичайно, ставимося до подібних справ набагато спокійніше”.

Побоювання РФ щодо можливого застосування Bayraktar TB2 проти російських терористів – цілком логічні. Цей безпілотник вже встиг “покошмарити” російську техніку в Сирії та Лівії, а також яскраво продемонстрував свої можливості під час війни за Нагірний Карабах.

Так, на думку президента Азербайджану Ільхама Алієва, Bayraktar TB2 зіграв виключну роль для перемоги у цій війні.

042602a438bcd617Високоточна бомба MAM-L для Bayraktar TB2

Зрештою, такий успіх Bayraktar TB2 став приводом для того, що Міноборони України минулого року оголосило про свої плани закупити у 2021 році додаткові модернізовані турецькі безпілотники від компанії Baykar Makina.

А у жовтні 2020 року Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський зазначив, що Туреччина готова вкласти кошти та самостійно побудувати новітнє підприємство для виробництва в Україні безпілотників.

6d6602a43bbc36cd

Разом з тим зазначимо, що своєрідна відповідь РФ на успіхи турецького безпілотника була досить цікавою: так, Путін наказав прискорити роботи по БПЛА “Охотник”, який має на себе взяти функцію “мисливця” за Bayraktar TB2.

Але як швидко такий “суперник” з’явиться на полі бою незрозуміло. Бо дрон поки що знаходиться на стадії дослідного зразка, а початок серійного виробництва – за початковими планами – має розпочатися у 2024 році.

Олексій Левков – defence-express

Опубліковано Новини.