Російські спецслужби намагались дістати Рефата Чубарова в Румунії

Про це Голова Меджлісу кримськотатарського народу написав у ФБ після затримання його в Бухарестському аеропорту:

chubarov

Рефат Чубаров

Не очікував, що отруйні щупальця російських спецслужб постараються дістати мене в Румунії…
*************
З моменту тимчасової окупації Криму Російською Федерацією я і мої колеги геть виключили зі своїх поїздок країни Центральної Азії, а також Вірменію, Білорусь, Казахстан і Киргизію.

На територіях цих країн російські спецслужби мають де-факто право арешту переслідуваних Росією осіб, незалежно від їх громадянства.

Але не очікував, що отруйні щупальця російських спецслужб постараються дістати мене в Румунії.

Сьогодні при прильоті в Бухарест і проходженні прикордонного контролю румунські прикордонники вилучили у мене паспорт і 3, 5 години без пояснення причин утримували мене в трансферній зоні аеропорту.

І це при тому, що однією з метою мого і моїх колег візиту в Румунію є заплановані на сьогодні зустрічі з Державним секретарем Міністерства закордонних справ візиту, а також з експертами German Marshall Fund of the United States для обговорення ситуації в тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму та мілітаризації півострова і Чорного моря.

Негайне втручання в ситуацію Посла України в Румунії Олександра Банькова і консула посольства України в Румунії Павла Некрасова дозволили через 3, 5 години чекання вирішити ситуацію і близько 7.00 ранку я вже був в готелі, щоб о 9.30 почати виконувати програму перебування.

Зрозуміло, що те, що трапилося буде предметом звернення Посольства України в Румунії до компетентних органів Румунії з метою отримати чіткі отримати пояснення причин мого затримання.

Опубліковано Новини.