Російська армія отримає аналоги Байрактара вже цього року

orion-e

Міністерство оборони Російської Федерації отримає цього року 7 безпілотних авіаційних комплексів “Оріон”. До складу кожного комплексу входить по три безпілотні розвідувально-ударні апарати.

Плани озвучив директор компанії “Кронштадт” (розробник БПАК “Оріон” за ДКР “Іноходець”) Сергій Богатиков під час візиту на підприємство міністра оборони РФ Шойгу.

За словами Богатикова цього року має запрацювати серійний завод.

За повідомленням російського інформагенства Шойгу поставив вимогу збільшити кількість поставок “Оріонів” армії країни-агресора.

Відвідання “Кронштадта” відбулося після демонстрації кадрів бойового застосування “Оріонів” у Сирії в пропагандистській програмі 21 лютого 2021 року (ми про це повідомляли тут: Росія випробувала аналог Bayraktar TB2 в Сирії).

via GIPHY

У сюжеті було зазначено, що російський БПЛА здійснив до 40 розвідувальних та бойових вильотів. Були продемонстровані кадри застосування авіаційного, в тому числі, ніби то і керованого озброєння: неназваних бомб та ракет.

Комплекс “Оріон” за своїми характеристиками відповідає БПАК класу MALE (Medium Altitude Long Endurance) – середньовисотні з великою тривалістю польоту.

Розмах крила – 16 м, довжина – 8 м, висота – 3 м. Максимальна маса корисного навантаження – 200 кг, крейсерська швидкість – 120 км\год, стеля – 7500 м, тривалість польоту (з 60 кг навантаження) – 24 години. Радіус застосування – 250-300 км.

До складу комплексу також входять Пункт управління і обробки інформації, Модуль технічного забезпечення, Модуль управління злетом та посадкою, радіомодуль.

Такі заявлені характеристики наближають його до турецького БПЛА Bayraktar TB2, який стоїть на озброєнні ЗСУ. “Байрактари” можуть брати 150 кг корисного навантаження і мають дещо менші розміри. Менші розміри – значить, їх гірше бачать радари.

Нагадаємо, Збройні сили України мають 6 літаків Bayraktar TB2 і планують придбання додаткових, зокрема для потреб ВМСУ.

Джерело: Український мілітарний портал

 

Опубліковано Новини.