Пораненому десантнику врятували суглоб руки новими технологіями

Операція позаду. Поранений десантник Дмитро рушає додому.

Дмитро пакує валізи, залишає клініку та їде додому. Лікування завершено – операцію провели тиждень тому, лікарі зробили усе, що поки могли. Втім, це кінець лише першого етапу – той перший крок, з якого починається вкрай тяжкий, довгий та болючий шлях до одужання.

18

До проекту «Біотех-реабілітація поранених» Дмитро долучився відносно недавно, лише у кінці травня. На фронт пішов у шосту хвилю мобілізації, воював на Промці під Авдіївкою. Чоловік звернувся до лікарів із вкрай складною травмою лівого ліктя – в один із обстрілів ворожа куля вщент розбила суглоб, тепер же зростається бозна як, тож нині рука не згинається і просто безпорадно висить.

2

Державна медицина врятувала Дмитрові життя, та адекватних методів лікування ліктя не має: кажуть, або ставити протез суглоба, або хай висить, як уже є. Дмитра такі варіанти категорично не влаштовують: чоловік займається велоспортом, знається і любить двоколісні машини, відомий у колах столичних велосипедистів. Найкраще ж, що пропонують лікарі, – штучний суглоб, – значно обмежить діапазон рухів та можливі навантаження на руку, що, відповідно, назавжди закриває дорогу до спорту.

27

Вихід знайшовся у «Біотесі». Команда професійних хірургів-ортопедів на чолі з Володимиром Оксимцем та клітинні технології, які застосовують у проекті, дають непогані шанси на максимальне відновлення природних фунцій руки. Хірурги вже проінспектували місце поранення, біологи ж відібрали клітинні матеріали – їх культивуватимуть та готуватимуть у лабораторії для подальшої трансплантації. Поки тривають ці роботи, організм Дмитра трішки перепочине й відновиться – цей час він проведе вдома. Чоловік трошки видихнув і розслабився, он вже посміхається – дійсно, з’явилася істотна надія на зцілення. А ще і підтримка людей – це теж вкрай важливий фактор у лікуванні. На жаль, в ході операції виявили і ускладнення – поки намагалися лікувати у шпиталях, м’які тканини руки дещо піджили і зарубцювались. Певним чином це ускладнює подальшу роботу хірургів – втім, бачили і не таке. Будемо долати, а що ж робити.

Тим часом велоспільнота та просто небайдужі українці буквально завалили проект адресними пожертвами! На даний момент волонтери акумулювали кошти, призначені саме на потреби Дмитра, і оплатили вже другий рахунок – на 90 тисяч гривень. Таким чином, загальна сума пожертв, які вже сплачено, складає 142 тисячі гривень – ось відповідні рахунки. Як і завжди, всі надходження та витрати ви можете бачити у звіті за проектом «Біотех-реабілітація поранених».

3

Опубліковано Новини.