Петлюрівська книжкова виставка

petluriana

«Симон Петлюра: злети та падіння головного отамана військ УНР»

Так називається книжкова виставка, що її присвятили 27 річниці відновлення Незалежності України. Кожен охочий полтавець зможе переглянути виставку й почитати патріотичну, краєзнавчу і наукову літературу про свого видатного земляка, журналіста, літературознавця, історика, провідного діяча Української революції 1917-21 рр., Головного отамана військ УНР, голову Директорії УНР Симона Петлюру. Книжкову виставку-портрет бібліотекарі міської централізованої бібліотечної мережі розмістили у бібліотеці-філіалі №6 обласного центру.

«Представлено найважливіші літературознавчі та публіцистичні документи Симона Петлюри, на основі яких можна скласти його портрет, щоб краще зрозуміти, якою ж людиною насправді був наш відомий земляк – палкий борець за незалежність України», – поінформували у прес-центрах міської централізованої бібліотечної мережі та обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

петл2-768x576

Серед масиву літератури увагу книголюбів Полтави неодмінно привернуть книги наукового спрямування, що з’явилися у світ завдяки «Просвіті» . Передусім видане й презентоване цьогоріч видання «Симон Петлюра і Українська революція 1917-21 рр.». Це збірник документів, листів, спогадів, статей з того буремного героїчного й водночас трагічного часу. «Опубліковані листи, документи, спогади як про Головного Отамана армії УНР, так і про той буремний час збройної боротьби із нашим одвічним ворогом – російськими білими і червоними загарбниками, або, як писав Симон Васильович у «Наказі Головної команди військ УНР 26 серпня 1919 року ч. 131» чорносотенцями та червоносотенцями (одна темна зграя). Багато думок Симона Петлюри, висловлених у його листах, документах на диво актуальні і через сто років. Бо ж і сьогодні ворог той самий, а його хижі наміри такі ж, як і сто років тому», – сповістив голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Микола Кульчинський.

петл4

Він нагадав, що починаючи з 1992 року Полтавська «Просвіта» влаштовувала у Полтаві Петлюрівські читання-масштабні наукові конференції за участю істориків не лише з Полтави, Києва, облцентрів держави, але й з української діаспори США,Франції, Австралії та інших країн. За матеріалами усіх Петлюрівських читань просвітяни видавали науковий збірник «Полтавська Петлюріана». Шість випусків цього збірника представлено на виставці у бібліотеці №6.

petlura-president

Важливим розділом виставки є видання, котрі є авторитетними джерелами біографії Симона Петлюри в різні періоди його життя, в т.ч. й на еміграції та подій доби Директорії УНР.

Прес-центр Полтавського

обласного товариства «Просвіта»

Опубліковано Новини.