У німецькому місті Мюнхені прокремлівський пропагандист Грем Філліпс зірвав прапори з могили лідера ОУН Степана Бандери. Інцидент стався 15 жовтня 2018 року, у 59-ту річницю вбивства Бандери агентом КГБ в Мюнхені.
«Цей випадок не лише закликає нас до реакції на рівні Міністерства закордонних справ України але водночас знову піднімає надзвичайно важливе питання – створення Українського національного пантеону. Посилення заходів безпеки, яких можна б було вжити на кладовищі Вальдфрідгоф, щодо охорони могили Степана Бандери, – це лише часткове вирішення проблеми чи навіть більше – відтермінування нового акту вандалізму, які щоразу заохочуються Москвою і її прихильниками», – коментує співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд.
«Національний пантеон — це місце, де будуть справжні та символічні поховання найвизначніших діячів української історії. Це дуже важливо для нас усіх — адже тільки там, де пам’ятають загиблих, є ті, хто захищає живих», — пояснює голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
Щоб вирішити питання створення Національного пантеону необхідно якнайшвидше скликати перше засідання Організаційного комітету зі створення та функціонування Меморіалу українських героїв – Українського національного пантеону і відтак розпочати роботу над пошуком ймовірного місця для будівництва Пантеону, затвердити План заходів щодо створення і функціонування Пантеону.
«На мою думку місцем міг би стати Хрещатий парк, де зараз знаходиться так звана Арка Дружби народів. Це чудове місце з точки зору географічного розташування і краєвиду в місті Києві», – пропонує Павло Подобєд.
Як повідомляють в Інституті, у всьому світі такі пантеони є національною гордістю держави, вони формують у свідомості людей патріотизм та повагу до минулого та сучасного країни.