Ілон Маск запустить український супутник за мільйон доларів

spacex_crs6_day_2-1

Американська компанія SpaceX доставить український супутник «Січ-2-1» розробки КБ «Південне» у космос за 1 млн доларів.

Про це розказав голова парламентського комітету економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Домовленості про запуск були досягнуті минулого тижня під час переговорів з компанією.

Минулого тижня компанія Ілона Маска дала згоду на запуск супутника за 1 мільйон доларів.

Умови контракту попередньо узгоджені й в України відтепер є можливість підписати договір на пускові послуги з американською компанією. Ціна контракту — 1 млн доларів, що є надзвичайно приємною для України ціною та у восьмеро нижчою за ту, яка була запланована з самого початку, — заявив нардеп.

Переговори між комітетом економічного розвитку за участі команди Держкосмосу з SpaceX тривали з грудня 2020 року.

sich2-1Супутник ДЗЗ «Січ-2-1» Фото: КБ «Південне»

Якщо всі технічні перешкоди будуть подолані і профільне міністерство все зробить вчасно — супутник справді буде запущений у рік 30-ліття Незалежності України, – додав Дмитро Наталуха

Центр управління польотами Національного центру управління та випробувань космічних засобів для супутника «Січ-2-1» розташували на Хмельниччині.

Зараз Національний центр управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) проводить роботи з підготовки до запуску та орбітальної експлуатації космічного апарату «Січ-2-1» (КА «Січ-2-1»).

Усі роботи проводяться у відповідності до строків та обсягів робіт, які визначені організаційно-плануючими та керівними документами, що затверджені Головним конструктором космічного апарату та Державним космічним агентством.

Джерело

Опубліковано Новини.