Експедиція Музею Голодомору відкрила 66 місць масового поховання жертв геноциду

Dlya_podiji_na_sayt_prezentatsiya_Ukrajiner

Протягом липня-вересня 2020 року Музей Голодомору та Ukraїner здійснили масштабну експедицію Україною в пошуках свідків Голодомору.

Проєкт, реалізований за підтримки Українського культурного фонду, має назву «Голодомор: мозаїка історії».

Презентація відбудеться 28 жовтня о 12:00 в приміщенні Музею Голодомору (м. Київ, метро Арсенальна, вул. Лаврська 3).

На офіційній сторінці Музею буде доступна пряма трансляція події.

Спікери презентації:

  • Олеся Стасюк – генеральна директорка Музею Голодомору;
  • Богдан Логвиненко – автор проєкту Ukraїner;
  • Лариса Артеменко – кураторка проєкту;
  • Роман Подкур – історик, експерт проєкту;
  • Анастасія Олексій – провідна фахівчиня з управління проектами УКФ («Інноваційний культурний продукт»).

За два місяці команда об’їхала 9 областей України, щоб знайти свідків Голодомору та записати їхні розповіді. Протягом 30 днів учасники відвідали 64 населені пункти із 33 районів, де записали свідчення 120 очевидців Голодомору, поспілкувалися із 50-ма краєзнавцями та відкрили 66 місць масового поховання жертв геноциду. Під час експедиції свідки Голодомору передали до музею унікальні речі, що розповідають про родинні історії під час геноциду. Рідкісні експонати та їх історії будуть презентовані на події.

Лариса Артеменко: «Кожне локальне дослідження допомагає зрозуміти особливості Голодомору в окремому регіоні. Ми вирушили в експедицію Україною, аби зібрати щонайбільше свідчень очевидців Голодомору, зафіксувати місця масового поховання та записати інтерв’ю з краєзнавцями. Наш маршрут проходив Київською, Чернігівською, Сумською, Житомирською, Вінницькою, Черкаською, Кіровоградською, Одеською та Миколаївською областями. Досі музей не організовував експедицій такого масштабу».

Результати проєкту можна переглянути на Youtube-сторінці Ukrainer, а прочитати лонгріди – на сайтах Ukrainer та Музею Голодомору.

Богдан Логвиненко: «Ми усвідомили, наскільки цінними є зібрані під час спільної експедиції історії свідків Голодомору, оскільки їх залишилося так мало. Для Ukraïner цей проєкт є важливим місійно — зафіксувати та поширити історії з різних регіонів, що впродовж багатьох років не були почутими суспільством».

Вже  відбувся реліз 5 відеоісторій, де свідки Голодомору розповіли, як вони пережили геноцид української нації: «Вижила в Голодомор і врятувала сусідського хлопчика», «Врятувались картоплею з Білорусі», «Забирали навіть подушки»,  «Не брати чужого під час Голодомору», «Врятувати цілий хутір під час Голодомору».

Окрім того, проєкт містить 4 експлейнери, які розповідають: «Що таке Голодомор», «Міфи про Голодомор» «Як Голодомор впливає на Україну сьогодні?», «Голодомор у світовому контексті».

Контент доступний не лише українською, а й англійською – це сприятиме популяризації теми за кордоном та визнанню Голодомору актом геноциду в світі.

 

Опубліковано Новини.