До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу покажуть фільм «Хайтарма»

4b8866fbcf1a949ef2ebd0a5fa06e0ae

У рамках проекту «Клуб історичного кіно» відбудеться показ фільму «Хайтарма» (2013 р., режисер – Ахтем Сеітаблаєв, виробництво – ATR). Стрічка розповідає про депортацію кримських татар із рідної землі в травні 1944 р. та про життєву історію військового льотчика Амет-Хана Султана. Фільм заснований на реальних подіях та розкриває найтрагічнішу сторінку життя одного народу.

Коментар до подій, описаних у фільмі, надасть фаховий історик, уродженець Криму Сергій Громенко. Він розповість про масштабний етнічний злочин як вияв сталінського тоталітаризму та трагедію цілого народу.

Разом шукатимемо відповіді на непрості питання: чому та в чому керівництво Радянського Союзу звинуватило кримських татар? Чому так жорстоко вчинила держава з цілим народом? Що спільного між минулим і сьогоденням Кримського півострову, кримських татар та всієї України?

Сергій Громенко – кримчанин, кандидат історичних наук, публіцист і громадський діяч, журналіст і радіоведучий, автор монографій з історії Криму «#КримНаш. Історія російського міфу», «500 битв за Крим», «Наш Крим: неросійські історії українського півострова», «Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана 1918 року» та співавтор науково-популярних книг з історії України, співробітник Українського інституту національної пам’яті.

Опубліковано Новини.