ДБР звинувачує начальника Генштабу при Януковичі в тому, що зараз робить керівництво ЗСУ

dbr

Колишньому начальнику Генштабу ЗСУ повідомлено про підозру у державні зраді

Прокурори Офісу Генерального прокурора повідомили про зміну раніше повідомленої підозри колишньому начальнику Генерального штабу – Головнокомандувачу Збройних Сил України – співучаснику експрезидента України Януковича В.Ф. та колишніх Міністрів оборони України Саламатіна Д.А. та Лебедєва П.В. (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (в редакції від 5 квітня 2001 року).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань.

Слідством встановлено, що колишній начальник Генерального штабу Збройних Сил України за співучасті з експрезидентом та двома колишніми Міністрами оборони України у період з 2012 по 2014 роки вчинив дії, спрямовані на підрив суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України, підрив її обороноздатності, надання Російській Федерації та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Підозрюваний, будучи начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України, спільно із згаданими співучасниками здійснював цілеспрямоване зниження обороноздатності України за допомогою так званого реформування Збройних сил України, під час якого необґрунтовано скорочувалася їх чисельність, розформовувались (переформовувались) окремі військові з’єднання, військові частини та підрозділи, навмисно змінювалися місця їх дислокації для унеможливлення здійснення своєчасного реагування на загрози воєнного характеру.

Вчинення таких дій на території Автономної республіки Крим в подальшому призвело до анексії півострову Російською Федерацією.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

Наразі матеріали кримінального провадження готуються до відкриття стороні захисту.

Нагадаємо, зараз в ЗСУ відбувається скорочення штатного розпису. І нікого в ДБР для вручення підозри не викликають. Можливо, це тимчасово.

Опубліковано Новини.