Анонс: у Львові вимагатимуть відкритого і конкурсного призначення голів держадміністрацій

У середу, 19 червня 2019 року, під стінами Львівської ОДА відбудеться масова акція протесту громадських активістів та мешканців Львівщини щодо вимоги ініціювати відкриті та прозорі призначення керівників органів державної виконавчої влади на території Львівської області з обов’язковим залученням громадськості та засобів масової інформації.

Нагадаємо, нещодавно голова Львівської обласної держадміністрації Олег Синютка офіційно заявив, що Президент України прийняв його відставку. Однак, у львівському політикумі вже давно обговорюють кандидатури на посаду голови обласної державної адміністрації, які, м’яко кажучи, не зовсім відповідають передвиборним обіцянкам «Слуги народу» про недопустимість у владі ставлеників олігархічних кланів. Відповідно Громадська рада при Львівській облдержадміністрації, у співпраці з іншими Громадськими радами, створеними при територіальних органах виконавчої влади, підготувала звернення до Львівська обласна рада, яке підтримали обласні депутати на пленарному засіданні 28 травня 2019 року (Додаток №2 до Рішення №862 від28 травня 2019 року). В зверненні депутати і громадськість Львівщини закликають Адміністрацію Президента України, Верховну Раду України восьмого скликання., Кабінет Міністрів України неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства України та провадити кадрові призначення з урахуванням Закону України «Про очищення влади», не допускаючи на посади осіб із сумнівною репутацією.
Незважаючи на позицію мешканців Львівщини, Президент України Володимир Зеленський розглядає кандидатури на посади «за старими правилами». Зокрема, в ЗМІ та соціальних мережах активно обговорюють те, що Сергій Бадяк, мешканець Городка, на прізвисько «Дипломат», який займався поповненням виборчого фонду Володимира Зеленського, уже погодив на посаду голови Львівська обласна державна адміністрація людину Рината Ахметова – Дениса Шмигаля. Також серед кандидатів, які розглядалися, є місцевий бізнесмен Тарас Барщовський, якого підозрювали у несплаті 30 млн.грн. податків і колишній голова ЛОДА при Януковичі, який потрапив під закон про люстрацію – Віктор Шемчук. Ми ж вимагаємо від Президента дотриматися своєї обіцянки і провести прозорий та відкритий конкурс на посади керівників органів державної виконавчої влади на території Львівської області із залученням громадськості та ЗМІ!

Початок о 10:00, вул. Винниченка, 18. На акції протесту очікується близько півтисячі мешканців Львівщини.

📌Протест відбудеться за ініціативи громадських об’єднань, які входять до складу Громадських рад при Львівській ОДА, ДАБІ області, Служби автомобільних доріг Львівщини, Держгеокадастрі, Львівському обласному управлінні лісового господарства. Запрошуємо усіх небайдужих мешканців Львівщини до протесту – разом скажемо «НІ кулуарним домовленостям та призначенням!».

Опубліковано Новини.